Ռազմական ակադեմիայի պատվիրակությունն այցելել է Հունաստանի ռազմաուսումնական հաստատություններ 10/01/2024 16:22 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի պատվիրակությունն ակադեմիայի պետ, գնդապետ Արսեն Մանգասարյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 25-27-ն աշխատանքային այց է կատարել Հունաստանի Հանրապետության ռազմաուսումնական հաստատություններ։
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպել է Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիայի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Անաստասիոս Պոլիխրոնոսի և Հունաստանի հետևակային դպրոցի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Գեորգիոս Ս. Կապրալոսի հետ։
ՀՀ պատվիրակությունը շրջայց է կատարել ռազմաուսումնական հաստատությունների տարածքում, ծանոթացել ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը, կրթական ծրագրերի առանձնահատկություններին, ուսումնանյութական բազայի կահավորվածությանը, ինչպես նաև հանդիպել Հունաստանի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիայում սովորող հայ կուրսանտների հետ։

Армения и Греция договорились о расширении сотрудничества в сфере военного образования 10/01/2024 16:42 | Лента новостей
Делегация Военной академии имени Вазгена Саргсяна во главе с руководителем академии полковником Арсеном Мангасаряном 25-27 сентября совершила рабочий визит в военные учебные заведения Греции. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе визита делегация встретилась с начальником Военной академии Сухопутных войск Греции генерал-лейтенантом Анастасиосом Полихроносом и начальником греческой пехотной школы генерал-лейтенантом Георгиосом С. Капралосом.
Делегация Армении ознакомилась с организацией учебного процесса, особенностями образовательных программ, оснащенностью учебно-материальной базы, а также встретилась с армянскими курсантами, проходящими обучения в военной академии Сухопутных войск Греции.