Մեր պետության համար օրհասական այս օրերին մենք պարզապես սխալվելու իրավունք չունենք, նյարդերի պայքար է․ Բագրատ Սրբազանի կոչը՝ հանրահավաքին ընդառաջ 10/01/2024   14:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մտնում ենք մեր պայքարի հաղթանակի և հույսի փուլ, հետևողական, աննահանջ, համառ և համբերատար պայքարի փուլ, որը երաշխավորված է հաղթանակով։ Մեր պետության համար օրհասական այս օրերին մենք պարզապես սխալվելու իրավունք չունենք։ Սա նյարդերի պայքար է, ամուր նյարդերով, աննահանջ կամքով հետամուտ մարդկանց պայքար է։ Այս մասին իր ուղերձում ասել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը՝ Հանրապետության Հրապարակում հոկտեմբերի 2-ին հանրահավաքին ընդառաջ։
«Ովքեր լի են ուրածությամբ և պատվով, ով հավատում է այս պայքարի ճշմարտացիությանը, թող դառնա նրա զինվորը և կատարի պահանջվածը։ Հուսահատության, խեղճության և անզորության զգացումի ժամանակը չունենք»,- ասաց սրբազանը՝ նշելով, որ եկել է բռունցքվելու ժամանակը։
«Գնալու ես, Նեռ, Հայկի ժառանգները գալիս են»։
15:20 30/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲարդ եւ դժվար, բայց միեւնույն ժամանակ ուրախությամբ լեցուն օրեր են մեր առջեւ. Բագրատ Սրբազան
10:44 21/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր գողացված երազների օրն է, Եռաբլուրին պարտք ունենք. Սրբազան
09:33 21/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ1991 թվականի «այո»-ն պետք է վերահաստատենք. Բագրատ Սրբազան (տեսանյութ)
08:17 21/09/2024  |  ՄամուլԲեմում կլինեն Բագրատ Սրբազանը եւ շատ երիտասարդներ․ «Հրապարակ»
11:40 20/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵկել է բռունցքվելու ժամանակը. «Սրբազան պայքարի» առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի կոչը

"Это борьба нервов, мы не имеем права на ошибку": архиепископ Баграт Галстанян выступил с посланием в преддверии митинга 10/01/2024   14:34  |  Лента новостей
В эти судьбоносные для нашего государства дни мы просто не имеем права на ошибку. Об этом заявил в своем обращении лидер движения "Священная борьба" архиепископ Баграт Галстанян в преддверии предстоящего митинга на площади Республики в Ереване.
“Мы вступаем в этап последовательной, неотступной, упорной и терпеливой борьбы, которая гарантированно увенчается победой. В эти судьбоносные для нашего государства дни мы просто не имеем права на ошибку. Это борьба нервов, крепких нервов. Это борьба людей с непоколебимой волей”, - заявил архиепископ.
Тот, кто преисполнен радости и чести, верит в праведность этой борьбы, пусть становится ее солдатом и сделает то, что требуется. У нас нет времени на отчаяние…”, - заявил архиепископ Баграт Галстанян.
15:44 30/09/2024  |  Лента новостейВпереди нас ждут трудные, но в то же время преисполненные радости дни – архиепископ Баграт Галстанян(ВИДЕО)
09:31 23/09/2024  |  ПолитикаАрхиепископ Баграт Галстанян анонсировал возобновление активной борьбы
11:52 20/09/2024  |  Лента новостей"Пора объединиться в единый кулак: архиепископ Баграт Галстанян выступил с призывом перед встречей в СКК