Կարեն Անդրեասյանը որևէ մտադրություն չունի հրաժարական ներկայացնելու․ ԲԴԽ խոսնակ 10/01/2024   13:24  |  Մեկնաբանություն
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնավարումը որևէ առնչություն չունի Կառավարության որևէ անդամի պաշտոնավարման կամ քաղաքական գործընթացների հետ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԲԴԽ մամուլի քարտուղար, ԲԴԽ նախագահի խորհրդական Մերի Գևորգյանը։
«Կարեն Անդրեասյանը որևէ մտադրություն չունի հրաժարական ներկայացնելու:
Նա վստահաբար կշարունակի աշխատել մինչև իր պաշտոնավարման սահմանադրական ժամկետի ավարտը՝ 2027 թվականի հոկտեմբերի 6-ը»,- գրել է նա:
22:06 23/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրային դատավորներին եւս կպատժեն, երբ արդեն պետք չգան, խայտառակելով կպատժեն. Արսեն Բաբայան (տեսանյութ)
08:11 26/06/2024  |  Մամուլ2 բնակարան, 16 մլն տարեկան եկամուտ. Եվրոպամետ արդարադատության փոխնախարարի ունեցվածքը. «Ժողովուրդ»
13:45 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎերջը՝ էդ դուռն ով էր փակել, պարոն Անդրեասյան․ Արսեն Թորոսյանը հիշեցրեց Անդրեասյանին Դավիթ Հարությունյանի գործով ապօրինությունները
14:27 10/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱննա Դանիբեկյանը պահանջում է Կարեն Անդրեասյանից և ԲԴԽ անդամներից՝ ինքնաբացարկ հայտնել
16:33 06/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Անդրեասյանը ընդունել է ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը
07:51 03/05/2024  |  ՄամուլԿարեն Անդրեասյանի խնդրահարույց եւ աչառու պաշտոնավարումը` Freedom House -ի զեկույցում. «Ժողովուրդ»
20:15 01/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Անդրեասյանը ԲԴԽ-ն ու դեպարտամենտը դարձրել է դեղին մամուլ․ Բաբայան
20:40 17/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Սիմոնյանը գուցե գտնում է, որ արդեն ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ է, չի իջնելու մեր մակարդակին, չի ներկայանալու դատարան․ Վարդազարյան (տեսանյութ)
08:09 26/03/2024  |  ՄամուլԽմորումներ՝ դատական համակարգում․ «Հրապարակ»
20:38 14/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴատական համակարգը 10 ամիս պարալիզացրած քրեական գործի մասին իրավապահները մոռացել են․ միակ շարժը եղել է ԱԱԾ-ՔԿ ճանապարհին

Глава ВСС Армении Карен Андреасян не намерен уходить в отставку – пресс-секретарь 10/01/2024   13:43  |  Комментарий
Председатель Высшего судебного совета(ВСС) Армении Карен Андреасян не намерен подавать в отставку. Об этом сообщила пресс-секретарь ВСС, советник председателя ВСС Мери Геворкян.
Как указала Геворкян, его пребывание в должности  председателя Высшего судебного совета не имеет ничего общего с нахождением на посту любого члена правительства или политическими процессами.
Карен Андреасян не намерен уходить в отставку. Он определенно продолжит работать до истечения конституционного срока своих полномочий  - 6 октября 2027 года", - написала она.
Напомним, ранее сегодня Григор Минасян сообщил о своем решении покинуть пост министра юстиции Армении на фоне сбора подписей за его отставку, инициированного правящей парламентской фракцией "Гражданский договор".Григор Минасян подал в отставку с поста министра юстиции Армении