Երեխաներ առևանգելու փորձի համար 57-ամյա տղամարդը կալանավորվել է 09/30/2024 12:24 | Քրեական խրոնիկոն
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում երեխաների առևանգման փորձի համար ձերբակալված 57-ամյա տղամարդը կալանավորվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ «Փաստինֆո»-ն ահազանգեր էր ստացել, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում միջին տարիքի տղամարդը մոտենում է երեխաներին, քաշքշելով փորձում առևանգել։ Վարչական շրջանի դպրոցների սաների ծնողներն անհանգստացած են, ծնողները միմյանց էին ուղարկում տղամարդու և վերջինիս ավտոմեքենայի լուսանկարը, որով տղամարդը ենթադրաբար մոտենում է երեխաներին և առևանգում կամ փորձում առևանգել։
ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատել էին, որ Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում տեղեկություն է ստացվել, որ սեպտեմբերի 25-ին Մազմանյան փողոցի բնակիչ 57-ամյա մի տղամարդ «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայով Շրջանային փողոցում փորձել է առևանգել երկու անչափահասի։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում տղամարդը հայտնաբերվել, ձերբակալվել և կազմված փաստաթղթերով ներկայացվել է քննչական բաժին:
ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ տղամարդուն մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով՝ անչափահասի նկատմամբ առևանգման փորձի համար։

В Армении арестовали 57-летнего мужчину, обвиняемого в попытке похищения детей 09/30/2024   12:39  |  Криминальная хроника
В Армении арестовали 57-летнего мужчину, задержанного по подозрению в попытке похищения детей в ереванском районе Малатия-Себастия. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
Напомни, ранее  “ФактИнфо” сообщило о поступивших сигналах, согласно которым в ереванском районе Малатия-Себастия мужчина подходит к детям и пытается их похитить. Встревоженные родители школьников стали отправлять друг другу фотографии, на котором запечатлен мужчина и его автомобиль, на котором он, предположительно, подходил к детям и пытался их похитить.
Как сообщили “ФактИнфо” в МВД, в отдел уголовного розыска поступила информация, что 25 сентября 57-летний мужчина пытался на автомобиле марки “Mercedes” похитить двух несовершеннолетних. В рамках инициированного уголовного производства мужчина был обнаружен и задержан.
Пресс-секретарь СК Гор Абрамян в беседе с “ФактИнфо” сообщил, что мужчине предъявлено обвинение по п.3ч.2 ст. 44-191 УК Армении(попытка похищения несовершеннолетних).
17:02 22/01/2024  |  Лента новостейЧлен фракции "Мать Армения" в горсовете Еревана Нарине Айрапетян покинула страну после инцидента с похищением
15:03 07/09/2020  |  Криминальная хроникаПодозреваемый в вооруженном похищении главы общины Лусагюх отпущен на свободу
09:23 25/05/2020  |  Криминальная хроникаСК Армении выступил с разъяснением по уголовному делу о похищении в Каджаране
15:07 06/06/2019  |  Лента новостей“Насмотрелась сериалов”: студентка из Еревана инсценировала похищение ради выкупа в 1 млн. драмов
12:35 05/06/2018  |  Лента новостейВ Сети появилось видео похищения малолетнего ребенка в Ереване - Lurer.com
13:04 02/02/2018  |  Криминальная хроникаЖительница армянского Егварда похитила 10-летнего ребенка своей должницы