Միշուստինը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան. բանակցություններ է վարելու Փեզեշքիանի հետ 09/30/2024 15:29 | Քաղաքական
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան, որտեղ բանակցություններ կվարի հանրապետության ղեկավարության հետ։ Այս մասին հայտնում է Риа Новости-ն։
Այցի շրջանակներում բանակցություններ կանցկացվեն ՌԴ կառավարության ղեկավար և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի և առաջին փոխնախագահ Մոհամմադ Ռեզա Արեֆի միջև՝ ավելի վաղ հայտնել էր ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է դիտարկել ռուս-իրանական առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար համագործակցության հարցերի ողջ շրջանակը, ներառյալ տրանսպորտի, արդյունաբերության, էներգետիկայի, կրթության և այլ ոլորտներում խոշոր համատեղ նախագծերի իրականացումը»,-նշվել էր ՌԴ գերատեսչության հաղորդագրության մեջ։

Мишустин прибыл с официальным визитом в Иран, где проведет переговоры с Пезешкианом 09/30/2024 14:52 | Международные новости
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин в понедельник прибыл с официальным визитом в Иран, где проведёт переговоры с руководством республики, сообщает РИА Новости.
В рамках визита пройдут переговоры главы российского правительства с президентом Ирана Масудом Пезешкианом и первым вице-президентом Мохаммадом Резой Арефом, сообщили ранее в пресс-службе кабинета министров РФ.
"Планируется рассмотреть весь комплекс вопросов российско-иранского торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества, включая реализацию крупных совместных проектов в области транспорта, промышленности, энергетики, образования и других сферах", - сообщили в пресс-службе.