Քաղաքական հզոր կամք է առկա՝ զարգացնելու Հայաստանի և Իրանի փոխգործակցությունը․ դեսպան 09/30/2024   13:42  |  Քաղաքական
Այս իրանական կենտրոնն ամենախոշոր առևտրի կենտրոնն է ամբողջ աշխարհում, ինչը վկայում է Իրանի և Հայաստանի խորը բարեկամական հարաբերությունների մասին։ Այս մասին ՀՀ-ում իրանական առևտրի կենտրոնի բացման արարողության ժամանակ ասաց ՀՀ-ում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին։
Դեսպանի խոսքով՝ Իրանի և Հայաստանի միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների և ապրանքաշրջանառության ծավալը թռիչքաձև աճ է գրանցել, լիահույս է, որ այս կենտրոնի բացմամբ ևս նոր թափ կհաղորդվի երկու երկների միջև տնտեսական հարաբերությունների և առևտրի զարգացմանը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքական հզոր կամք է առկա՝ զարգացնելու երկրների փոխգործակցությունը և հարաբերությունները։
13:50 09/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ու դեսպան Սոբհանին քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Իրան համագործակցությանն առնչվող հարցեր
12:23 28/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք չենք ճանաչում մանկասպան սիոնիստական ռեժիմը. Իրանը ողջունում է Հայաստանի դիրքորոշումը՝ Պաղեստինը ճանաչելու հարցում. Իրանի դեսպան
10:54 28/06/2024  |  ՔաղաքականՀայաստանի հետ Իրանի քաղաքականությունը սկզբունքային է ու երբեք չի փոխվի`անկախ նրանից, թե ով կգա իշխանության Իրանում ու ՀՀ–ում. Մեհդի Սոբհանի
17:19 16/04/2024  |  ՔաղաքականՄեր կարմիր գծերը չեն փոխվել. այս հարցի բարձրացումն ինձ զարմանք է պատճառում. ԻԻՀ դեսպան

Посол Ирана заявил о сильной политической воле Тегерана развивать сотрудничество и отношения с Арменией 09/30/2024 14:09 | Политика
Открывающий в Ереване иранский торговый центр является крупнейшим ТЦ в мире, что свидетельствует о глубоких дружественных отношениях между Арменией и Ираном. Об этом заявил посол ИРИ в Армении Мехди Собхани на церемонии открытия торгового центра Ирана в Ереване.
По словам дипломата, торгово-экономические отношения между Ираном и Арменией активно развиваются, объем товарооборота стремительно растет. Он выразил надежду на то, что открытие этого центра придаст новый импульс развитию экономических отношений и торговли между двумя странами.
По словам иранского дипломата, есть сильная политическая воля развивать сотрудничество и отношения между странами.