Հայ-ռուսական հարաբերություններում կան պրոբլեմներ, բայց պետք է հավասարակշռենք, փորձենք բոլոր խութերը վերացնել․ փոխվարչապետ 09/27/2024 10:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-ռուսական հարաբերություններում կան պրոբլեմներ և ոչ միայն ՌԴ-ի հետ, բայց, կարծում եմ, մենք պետք է հավասարակշռենք և փորձենք բոլոր խութերը վերացնել։ Այս մասին «Եռաբլուրում» լրագրողների հետ զրույցում ասաց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով՝ աշխարհում իրավիճակը բավականին բարդ է, տարածաշրջանում՝ առավել ևս։
«Ըստ այդմ, իհարկե, առաջանում են բազմաթիվ խնդիրներ, որոնց բացատրությունները լիարժեք տրված չեն, կարծում եմ` պետք է փորձել բացատրությունները հասկանալ ու ճիշտ որոշումներ կայացնել»,- նշեց փոխվարչապետը։

В армяно-российских отношениях есть проблемы, но нужно попытаться обойти все подводные камни – Мгер Григорян 09/27/2024 11:32 | Лента новостей
В армяно-российских отношениях есть проблемы, заявил сегодня в беседе с журналистами в воинском пантеоне “Ераблур” вице-премьер Армении Мгер Григорян.
"Я считаю, что мы должны найти баланс и попытаться обойти все подводные камни", — сказал вице-премьер-министр Армении.
По его словам, ситуация в мире, тем более в регионе, достаточно сложная.
"При этом, конечно, возникает много проблем, объяснения которым не до конца даны. Полагаю, нам следует попытаться понять объяснения и принять правильные решения", — отметил вице-премьер Армении.