Արարատ Միրզոյանը և Կասպար Վելդկամպը քննարկել են նաև Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին առնչվող վերջին զարգացումներ 09/25/2024   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 24-ին Նյու-Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդկամպի հետ:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել օրակարգային բոլոր հիմնական հարցերի շուրջ:
Նախարար Միրզոյանը նշել է. «Մենք բարձր ենք գնահատում Նիդերլանդների կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացմանը, ԵՄ հետ համագործակցության խորացմանը ցուցաբերվող աջակցությունը, ինչն իր արտացոլումը գտավ նաև ձեր կառավարության ծրագրում։ Մեր համագործակցության խորացումը հիմնված է ընդհանուր արժեքների վրա և մենք շարունակում ենք աշխատանքները կոնկրետ մեխանիզմների կիրառման միջոցով այն խորացնելու ուղղությամբ»։
Արարատ Միրզոյանը և Կասպար Վելդկամպը քննարկել են նաև Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին առնչվող վերջին զարգացումները։
11:28 11/09/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԱրարատ Միրզոյանը և Պետեր Սիյարտոն քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանը միտված գործընթացը
17:29 27/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ քննարկվել են ՀՀ արտաքին քաղաքական օրակարգում գտնվող առաջնահերթ հարցեր
15:38 04/07/2024  |  ՄեկնաբանությունՀՀ ԱԳ նախարարն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է ԱՄՆ-ին և նրա ժողովրդին
16:11 03/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար. Միրզոյան

Армения высоко ценит поддержку Нидерландов в укреплении сотрудничества с ЕС - Мирзоян 09/25/2024   14:23  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 24 сентября провел встречу в Нью-Йорке с главой МИД Нидерландов Каспаром Велдкампом.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, в ходе встречи состоялся обмен мнениями по всем основным вопросам повестки.
Министр Мирзоян отметил: «Мы высоко ценим поддержку Нидерландов в развитии демократии в Армении и укреплении сотрудничества с ЕС, что также отразилось в программе нашего правительства. Углубление нашего сотрудничества основано на общих ценностях, и мы продолжаем работать в этом направлении, используя конкретные механизмы».
Арарат Мирзоян и Каспар Велдкамп также обсудили последние события, связанные с безопасностью на Южном Кавказе.