Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին 09/25/2024 17:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն, սիրելի ընկեր,
Ընդունեք խնդրեմ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Հավատացած եմ, որ այս կարևոր շրջափուլում Ձեր հմուտ ղեկավարումն ու առաջնորդությունը կնպաստեն Վրաստանի առավել հզորացմանը և զարգացմանը: Կարևորում եմ Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացման և ամրապնդման գործում:
Ցանկանում եմ ընդգծել օրերս Վրաստան կատարած այցելությանս ընթացքում տեղի ունեցած քննարկումներն ու ձեռք բերված պայմանավորվածությունները: Հավատացած եմ, որ ռազմավարական գործընկերության ոգով համագործակցությունը դրական արդյունքներ է ունենալու մեր երկրների և եղբայրական ժողովուրդների համար:
Կրկին շնորհավորելով Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ, առողջություն և ամենայն բարիք»:

Пашинян поздравил Кобахидзе с днем рождения 09/25/2024   17:28  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Кобахидзе по случаю дня рождения. В послании, которое приводит пресс-служба правительства РА, говорится:
“Ваше Превосходительство, дорогой друг,
Примите, пожалуйста, мои поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Уверен, что в этот важный период Ваше умелое правление и лидерство будут способствовать дальнейшему укреплению и развитию Грузии. Я ценю Ваш личный вклад в углубление и укрепление отношений с Арменией.
Хочу отметить обсуждения и договоренности, достигнутые во время моего недавнего визита в Грузию. Уверен, что сотрудничество в духе стратегического партнерства будет иметь положительные результаты для наших стран и братских народов.
Еще раз поздравляя Вас с днем рождения, желаю новых достижений, здоровья и всего наилучшего”.
14:25 16/09/2024  |  ПолитикаПашинян находится в Грузии с официальным визитом
14:21 02/09/2024  |  ПолитикаГлава Минобороны Армении встретился в Тбилиси с премьер-министром Грузии
12:53 02/09/2024  |  Лента новостейАрмения и Грузия договорились изучить возможности расширения сотрудничества в сфере обороны