Միրզոյանը Փախստականների հարցերով ՄԱԿ հանձնակատարին է ներկայացրել ԼՂ-ից տեղահանվածների կարիքների ուղղությամբ քայլերը 09/25/2024   19:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 23-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ ԳԱ 79-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Փախստականների հարցերով ՄԱԿ բարձր հանձնակատար Ֆիլիպո Գրանդիի հետ: Հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ և Փախստականների հարցերով ՄԱԿ բարձր հանձնակատարի գրասենյակի միջև շարունակական փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղից ուղիղ մեկ տարի առաջ բռնի տեղահանված շուրջ 115 հազար հայ բնակչության առաջնային և միջնաժամկետ կարիքների հասցեագրման, ինչպես նաև երկարաժամկետ հեռանկարում ծրագրերի մշակման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացված քայլերին, այդ նպատակով միջազգային գործընկերների հետ համագործակցությանը։
Նախարար Միրզոյանը Ֆիլիպո Գրանդիին ներկայացրել է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին շրջանի քննարկումները, առանցքային հարցերի շուրջ ՀՀ մոտեցումները։
NEWS.am-ը Telegram-ում
19:05 25/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿամո Ցուցուլյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի գրասենյակի ներկայացուցիչներին
20:32 23/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ՄԱԿ-ի ամբիոնից չի խոսել Բաքվի կողմից ՀՀ տարածքի օկուպացիայի մասին, այլ ասել է՝ «Ապագա կա»
12:05 23/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄԱԿ-ի Աշխատանքի միջազգային կազմակերպությունը ՀՀ-ում նոր նախաձեռնություն է սկսում.Նպատակը ոչ ֆորմալ աշխատանքի կանխումն է
10:07 16/09/2024  |  ՔաղաքականԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել Արարատ Միրզոյանի և Ստեֆան Սեժուրնեի առանձնազրույցը
21:58 15/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեֆան Սեժուրնեն և Արարատ Միրզոյանն այցելել են Վեդիի ջրամբար, որը կառուցվում է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության վարկային միջոցներով
19:03 15/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր

Глава МИД Армении встретился в в Нью-Йорке с верховным комиссаром ООН по делам беженцев 09/26/2024   00:09  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 24 сентября провел встречу с верховным комиссаром ООН по делам беженцев с Филиппо Гранди. Встреча прошла  на полях 79-ой сессии ГА ООН в Нью-Йорке.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, Мирзоян и Гранди обсудили вопросы последовательного сотрудничества между Республикой Армении  с  Верховным комиссаром ООН по делам беженцев.
Были отмечены шаги, предпринятые правительством Республики Армения для удовлетворения неотложных и среднесрочных потребностей примерно 115 000 армян, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха ровно год назад, а также для разработки программ на долгосрочную перспективу. Была подчеркнута важность сотрудничества с международными партнерами с этой целью.
Министр Мирзоян представил Филиппо Гранди последние обсуждения в процессе урегулирования отношений с Азербайджаном, а также подходы Армении по ключевым вопросам.
17:44 24/09/2024  |  Лента новостейГлава МИД Армении и замгенсека ООН заявили о важности эффективного использования возможностей сотрудничества между развивающимися странами, не имеющими выхода к морю
09:38 24/09/2024  |  Лента новостей“В начале было Слово”: Пашинян на Генассамблее ООН назвал самое важное, что можно сделать для будущего
13:18 23/09/2024  |  Лента новостейАрмения приветствует принятие в ООН «Пакта во имя будущего»
09:19 23/09/2024  |  ПолитикаПашинян в Нью-Йорке примет участие в 79-й сессии Генассамблеи ООН и проведет встречи с коллегами из разных стран
15:31 03/09/2024  |  Лента новостейПашинян назвал эффективным сотрудничество между правительством Армении и ФАО