Կոմայի մեջ գտնվող 10-ամյա աղջնակի ծնողները Երևան-Երասխ ճանապարհին վթարի են ենթարկվել, հայրը դուրս է գրվել հիվանդանոցից, մոր վիճակը մոտ է բավարարի, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո 09/24/2024 13:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Արարատի մարզում՝ Երևան-Երասխ ճանապարհին այսօր տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով տուժել է չորս քաղաքացի, այդ թվում՝ Վեդիի դպրոցից վնասվածքներով հիվանդանոց տեղափոխված, կոմայի մեջ գտնվող 10-ամյա աղջնակի ծնողները։
Վեդիի բժշկական կենտրոնից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ աղջկա հոր մոտ վնասվածքներ չի հայտնաբերվել, դուրս է գտնվել, մոր վիճակը մոտ է բավարարի, առաջին բուժօգնություն ստացել է, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո։
«Այս պահին՝ անհանգստացնող բան չկա։ Հետազոտություններ իրականացվել են, լուրջ մարմնական վնասվածք չկա, հսկողության տակ ենք պահել մի քանի ժամ, եթե որևէ այլ անհանգստացնող բան չլինի, դուրս կգրվի»,- ասացին ԲԿ-ից։
Մեր զրուցակիցը նաև հայտնեց, որ նույն մեքենայում գտնվող հիվանդներից մեկը գանգուղեղային վնասվածքի կասկածով տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ։ Մյուս մեքենայից մեկ անձ է դիմել հիվանդանոց, թեթև մարմնական վնասվածքներ են եղել, բուժօգնություն է ցուցաբերվել, դուրս գրվել հիվանդանոցից։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ 10-ամյա երեխան «Սուրբ Աստվածամայր» է տեղափոխվել Վեդիի բժշկական կենտրոնից, իսկ մարմնական վնասվածք ստացել է Վեդիի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցում։ Հիվանդանոց տեղափոխված երեխայի վիճակը ծայրահեղ ծանր է․ նա դեռ վերակենդանացման բաժանմունքում է։ Սեպտեմբերի 19-ից 10-ամյա աղջնակը գտնվում է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել՝ անզգուշությամբ ծանր վնաս պատճառելու հատկանիշներով։

Родители впавшей в кому 10-летней девочки из Веди попали в ДТП 09/24/2024   14:38  |  Лента новостей
В результате ДТП, произошедшего на трассе Ереван-Ерасх в Араратской области Армении, пострадали четыре человека, в том числе родители девочки, госпитализированной с травмами из школы Веди и впавшей в кому.
Как сообщили “ФактИнфо” в медцентре Веди, осмотр не выявил травм у отца девочки,  его выписали. Состояние матери оценивается как удовлетворительное, ей была оказана первая медпомощь, она находится под присмотром врачей.
В клинике также сообщили, что один из пострадавших, находившихся в той же машине, с подозрением на черепно-мозговую травму был переведен в ереванский медцентр “Эребуни”. Еще один человек, находившийся в другом автомобиле, обратился в клинику, у него выявлены легкие травмы, была оказана медпомощь, он выписался из больницы.
Ранее сообщалось, что 10-летняя девочка была доставлена в медцентр “Сурб Аствацамайр” из больницы Веди, а телесные повреждения она получила в местной средней школе №2. Ребенок находится в крайне тяжелом состоянии.
С 19-го сентября 10-лятняя девочка находится в отделении реанимации медцентра “Сурб Аствацамайр”. Инициировано уголовное производство по признакам причинения тяжкого вреда по неосторожности.