Լեհաստանում ջրհեղեղի ժամանակ 10 մարդու են բերման ենթարկել դիակապտության համար 09/19/2024 15:48 | Միջազգային լրահոս
Լեհաստանում 10 մարդ է բերման ենթարկվել ջրհեղեղից տուժած շրջաններում դիակապտության համար, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Այսօր մենք արդեն ունենք ինը նման դեպք։ Ընդհանուր առմամբ բերման է ենթարկվել 10 մարդ»,- ճգնաժամային շտաբի նիստում ասել է Վրոցլավի ոստիկանության ներկայացուցիչը։
Նրա խոսքով՝ բերման ենթարկվածների թվում կա մի տղամարդ, ով մտել է Տնտեսագիտական համալսարանի հանրակացարան, որտեղ գտնվել են փրկարարները, և, օգտվելով նրանց քնած լինելու հանգամանքից ու հափշտակել 1000 զլոտի (250 դոլար) և շուրջ 5000 դոլար արժողությամբ ֆոտոխցիկ։
Մինչ օրս «Բորիս» ցիկլոնի պատճառով առաջացած ջրհեղեղի հետևանքով զոհերի թիվը 7 է։ Անհետ կորածների որոնումները շարունակվում են։

В Польше задержали десять человек за мародерство в местах паводка 09/19/2024   15:55  |  Международные новости
Представитель полиции Вроцлава Роман Кустер на заседании кризисного штаба сообщил, что польская полиция задержала 10 человек в связи с попытками кражи в пострадавших от наводнения районах, передает РИА Новости.
"Вчера сообщалось, что таких случаев было пять. Сегодня у нас уже девять таких инцидентов. Всего было задержано 10 человек", - сказал он.
Как сообщил полицейский, в общежитии Экономического университета во Вроцлаве злоумышленник, воспользовавшись сном спасателей, украл из их комнаты деньги на сумму 1000 злотых (250 долларов) и фотоаппарат с объективом общей стоимостью 20 000 злотых (5 тысяч долларов). "Преступник задержан", - указал он.
По словам Кустера, на данный момент число погибших в результате паводка составляет семь человек. Продолжаются поиски 31-летнего мужчины, пропавшего без вести в зоне затопления.