Ներքին և արտաքին թշնամիները շարունակում են փնտրել կորցրած իշխանությունը վերադարձնելու բազմաթիվ ճանապարհներ. Անդրանիկ Քոչարյան 09/18/2024 17:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ներքին և արտաքին թշնամիները շարունակում են փնտրել իրենց երբեմնի իշխանությունը վերադարձնելու բազմաթիվ ճանապարհներ, այդ թվում՝ ահաբեկչական գործիքակազմից օգտվելու միջոցով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակներում կազմակերպված պանելային քննարկման ընթացքում հայտարարեց ՀՀ ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Գործողությունը կանխվել է նախապատրաստական փուլում: Բարեփոխումների արդյունքում մեր կառույցները, լինելով բավականին հագեցված և պատրաստված, այսօր ի վիճակի են իրականացնել գործողություններ, որոնք կկանխեն ապագայում մեր երկրի դեմ իրականացվող ցանկացած նմանատիպ գործողություն: Իհարկե, սա բացառիկ օրինակ է, որով պետք է ուրախանանք, բայց չհանգստանանք, որովհետև ներքին և արտաքին թշնամիները, կարծես թե, ձեռք ձեռքի տված շարունակում են փնտրել կորցրած իշխանությունը վերադարձնելու բազմաթիվ ճանապարհներ՝ չխորշելով ահաբեկչական գործիքից օգտվելու հնարավորությունից»,- նշեց Անդրանիկ Քոչարյանը:

Внутренние и внешние враги продолжают искать множество способов вернуть утраченную власть — Андраник Кочарян 09/18/2024 18:08 | Лента новостей
Внутренние и внешние враги Армении продолжают искать множество способов вернуть себе былую мощь, в том числе посредством инструмента террора.Об этом, как сообщает Арменпресс, заявил председатель Постоянной комиссии НС Армении по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян в ходе панельной дискуссии в рамках Второго Всемирного армянского саммита, коснувшись сообщения Следственного комитета от 18 сентября о предотвращении попытки узурпации власти в Армении.
“Эта попытка была предотвращена на этапе подготовки. В результате реформ наши структуры, будучи хорошо оснащенными и подготовленными, теперь способны проводить операции, которые предотвратят любые подобные действия против нашей страны в будущем. Конечно, это исключительный пример, которому следует радоваться, но не расслабляться, поскольку, похоже, внутренние и внешние враги продолжают искать множество способов вернуть утраченную власть, не уклоняясь от возможности использовать инструмент террора”, — сказал Андраник Кочарян.