ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանն այցելել է Վայոց Ձոր, հանդիպել մարզպետի հետ 09/17/2024   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը սեպտեմբերի 16-ին Հանրապետության հարավային շրջաններ կատարած ավանդական շրջագայության շրջանակում հանդիպում է ունեցել Վայոց ձորի մարզպետ Կոլյա Միքայելյանի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանությունը։
Վերջինիս հաղորդմամբ՝ զրույցի ընթացքում ընդգծվել է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև առևտրատնտեսական և հումանիտար կապերի կարևորությունը, միջտարածաշրջանային համագործակցության նշանակալի ներուժը երկու երկրների ժողովուրդների միջև հարաբերությունների և փոխըմբռնման ամրապնդման գործում։
«Հատկապես նշվել է Վայոց Ձորի մարզի և Ռուսաստանի գործընկեր շրջանների փոխգործակցության դրական օրինակը», - հաղորդել է ՌԴ դեսպանությունը։
Բացի այդ, նաև նշվում է, որ հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցիչ Աննա Դոնչենկոն և Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ռուսական մասի փորձագետ Վահրամ Կարապետյանը:
12:09 05/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվան երբեք չի հրաժարվել Երևանի և Բաքվի միջև բանակցություններում ազնիվ միջնորդի իր դերից․ Սերգեյ Կոպիրկին
11:58 16/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ դեսպանը դեռ չի հասցրել Հայաստանի ԿԳՄՍՆ–ի հետ քննարկել պատմության դասագրքերում առկա նոր ձևակերպումները
08:13 25/05/2024  |  ՄամուլԻնչու է ՌԴ դեսպանը կանչվել Մոսկվա․ «Հրապարակ»
15:16 24/05/2024  |  ՔաղաքականԴեսպան Կոպիրկինը կանչվել է Մոսկվա խորհրդակցությունների
14:12 30/03/2024  |  ՔաղաքականՄիութենական պետությանը Հայաստանի անդամակցության հարց երբեք չի քննարկվել. ՌԴ դեսպան
10:19 21/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանն այցելել է ռուսաց լեզվի և մշակույթի կենտրոններ

Посол РФ в Армении провел встречу с губернатором Вайоц Дзора 09/17/2024   14:02  |  Лента новостей
Посол России в Армении Сергей Копыркин 16 сентября в рамках традиционной ежегодной поездки в южные регионы Республики провел встречу с губернатором Вайоцдзорского марза Колей Микаеляном.Об этом сообщается на странице российского посольства в соцсети.
В ходе беседы была подчеркнута важность торгово-экономических и гуманитарных связей между Россией и Арменией, значительный потенциал межрегионального сотрудничества в укреплении отношений и взаимопонимания между народами двух стран, сообщили в посольстве.
"Особо отмечен позитивный пример взаимодействия Вайодзорского марза с партнерскими регионами России", - говорится в сообщении.
Во встрече также приняли участие торговый представитель России в Армении Анна Донченко и эксперт российской части Российско-Армянской Межпарламентской комиссии Ваграм Карапетян.
09:29 12/09/2024  |  ПолитикаПосольство Армении в России обнародовало некоторые подробности встречи Арсеняна с Галузиным
00:06 12/09/2024  |  Лента новостейГурген Арсенян и Михаил Галузин обсудили состояние и перспективы российско-армянских отношений