Արսեն Խառատյանին պահում են օդանավակայանում 09/17/2024   12:08
aliq.ge-ի հաղորդմամբ՝  «Ալիք Մեդիա»-ի հիմնադիր Արսեն Խառատյանը սեպտեմբերի 17-ի լուսադեմից մինչ այժմ, առանց բացատրության, գտնվում է Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում, ՆԳՆ ներկայացուցիչների վերահսկողության տակ։ Նրան թույլ չեն տալիս օգտվել հեռախոսային կապից։
Առկա տեղեկությունների համաձայն՝ Արսեն Խառատյանը 5 ժամից ավելի օդանավակայանում է գտնվում։
Հատկանշական է, որ նման դեպք տեղի էր ունեցել գրեթե մեկ շաբաթ առաջ, երբ առանց նշելու պատճառը` Արսեն Խառատյանին օդանավակայանում Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության (ՆԳՆ) սահմանային ոստիկանությունից հայտնել էին, որ արգելվում է նրա մուտքը Վրաստան, բայց 2 ժամ հետո թույլատրել էին։
Խառատյանի խոսքով, մոտ երկու ժամ անց իրեն թույլատրել են մնալ Վրաստանում։ ՆԳՆ սահմանային ոստիկանությունը միայն որոշումն է տվել, որտեղ նշված է. «Վրաստանի օրենսդրությամբ նախատեսված այլ դեպքեր»։ Ինչ դեպքերի մասին է խոսքը` Խառատյանին չեն պարզաբանել։
Խառատյանն «Ալիք Մեդիա Վրաստան»-ի հետ զրույցում նշել էր` չգիտի, թե ինչն է եղել Վրաստան իր մուտքն արգելելու փորձի պատճառը: Նախկինում, ըստ նրա, երբեք նման իրավիճակ չի եղել:

Арсена Харатяна без объяснения причин продержали в Тбилисском аэропорту 09/17/2024 12:43 | Лента новостей
Основатель «Алик Медиа» Арсен Харатян без объяснения причин с рассвета 17 сентября находится в Тбилисском международном аэропорту под надзором представителей МВД, ему не разрешают пользоваться телефонной связью. Об этом сообщает aliq.ge.
Как передает издание, по имеющейся информации, Харатян находится в аэропорту уже больше 5 часов.
Примечательно, что аналогичный инцидент произошел и неделю назад, когда пограничная полиция МВД Грузии в аэропорту сообщила Арсену Харатяну о том, что его въезд в страну запрещен, но спустя 2 часа разрешила, напоминает СМИ.
По словам Харатяна, спустя два часа ему разрешили въехать в Грузию.
При этом пограничная полиция МВД предоставила лишь решение, где отмечается: "Другие случаи, предусмотренные законодательством Грузии". При этом Харатяну не объяснили, о каких случаях идет речь.
В беседе с "Алик Медиа Грузия" Харатян заявил, что ему ничего не известно о причине попытки запретить ему въезд в Грузию. По его словам, ранее подобной ситуации никогда не возникало.