Պուտինը զանգահարել է Քոչարյանին եւ շնորհավորել 70–ամյակի կապակցությամբ. 2–րդ նախագահի գրասենյակը հաստատեց 09/17/2024 12:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Քոչարյանի հոբելյանի օրը նրան զանգահարել է Ռուսաստանի նախագահը և շնորհավորել 70-ամյակի կապակցությամբ, տեղեկությունը NEWS.am–ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ երկրորդ Նախագահի գրասենյակի պատասխանատու Բագրատ Միկոյանը։
«Մանրամասներ չեմ հաղորդի, հեռախոսազրույցը մասնավոր է եղել։ Վլադիմիր Պուտինը նաև շնորհավորական հեռագիր է հղել Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի միջոցով»,– ասաց Միկոյանը։

В офисе второго президента Армении подтвердили информацию о телефонном разговоре Кочаряна и Путина 09/17/2024 12:52 | Лента новостей
В день юбилея президента Роберта Кочаряна ему позвонил президент России и поздравил с 70-летием. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am ответственный офиса второго президента Армении Баграт Микоян.
«Не стану представлять подробности, телефонный разговор был частным. Владимир Путин также направил поздравительную телеграмму Роберту Кочаряну через посла России в Армении», - добавил Микоян.