Խոստովանության ժամ էլ կարող է լինել․ Բագրատ Սրբազանն ԱԺ-ում է, դեմ չէ՝ ՔՊ-ի հետ հանդիպման 09/16/2024   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանն ԱԺ-ում է՝ ընդդիմադիր պատգամավորների հետ հանդիպման։ Նա լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ քննարկելու են՝ առաջիկա գործողությունների ընթացքում իրենց անելիքները և հասկանալու, թե ինչ ճանապարհով են առաջ գնալու։ Սրբազանը նշեց, որ ԱԺ-ում է, եթե ՔՊ-ն ցանկանա՝ իրենց հետ էլ կհանդիպի։
«Մանավանդ, որ այդքան զազրախոսել են, խոստովանության ժամ էլ կարող է լինել, թե ինչու են զազրախոսել»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Ինչ վերաբերում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, ապա սրբազանը նշեց, որ հարգելի պատճառ կա, որի մասին չի կարող խոսել, բայց որևէ բան չկա՝ ոչ մերժումի, ոչ այլ բան։
Նա նշեց, որ որոշել են քաղաքական դաշտի բոլոր ուժերի հետ հանդիպել, աջակցությանո ւ չաջակցության հարց չկա, առաջին իսկ օրվանից հայտարարել է, որ եթե նույնիսկ անգամ մենակ էլ լինի, ապա կշարունակի պայքարը։
08:34 12/09/2024  |  ՄամուլԻնչ է քննարկել Բագրատ Սրբազանը ընդդիմադիր խմբակցություւների հետ հանդիպմանը․ «Ժողովուրդ»
16:27 10/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը պատասխանել է հոլանդական NRC պարբերականի՝ մեր տարածաշրջանի իրադարձությունները լուսաբանող թղթակից Էվա Քուկիերի հարցերին
08:08 10/09/2024  |  ՄամուլԲագրատ Սրբազանը հանդիպել է քաղաքական ուժերի հետ․ սեպտեմբերին ամեն ինչ պարզ կդառնա․ «Հրապարակ»
15:20 07/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սրբազանի հետեւից քայլեց տեսանք որ ըտենց մարդ կա». Ո՞վ է Սուրեն Պետրոսյանը ու ով է նրան ճանաչում. հարցման արդյունքներ
12:24 07/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴիմադրողականությունը քայքայած բոլոր բաժանարար գծերը պետք է վերացվեն. Բագրատ Սրբազան
11:06 07/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ« Դեպի կայուն եւ երկարաժամկետ խաղաղություն» պանելային քննարկում. ուղիղ
08:33 07/09/2024  |  ՄամուլՍրբազան շարժումը ակտիվ փուլ է մտնում․ «Հրապարակ»
12:57 06/09/2024  |  Դատական ռեպորտաժներ«Պատասխանող կողմն ամեն կերպ ձգձգելու է գործի քննությունը, որ հանրային հետաքրքրությունը մարի»․ Բագրատ Սրբազանի ընդդեմ Դավիթ Լևոնյանի հայցի քննությունը հետաձգվեց
17:25 02/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրբ Աննա եկեղեցու բակում այսօր հավաք տեղի չի ունենա. հաջորդ հավաքի օրը հայտնի չէ
12:54 02/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների վերադարձը շատ իրատեսական է, չկա ազդեցություն ունեցող որևէ պետություն, որ այդ մասին չխոսի. Բագրատ Սրբազան

“Может наступить и час исповеди”: архиепископ Баграт Галстанен в НС заявил, что не против встречи с представителями ГД 09/16/2024 13:45 | Лента новостей
Архиепископ Баграт Галстанян сегодня посетил Национальное Собрание для встречи с депутатами от оппозиции. В разговоре с журналистами он сообщил о планах обсудить дальнейшие шаги и понять, каким путем идти вперед. Архиепископ отметил, что он находится в парламенте и выразил готовность встретиться с представителями правящей фракции “Гражданский договор”, если они изъявят такое желание.
“Тем более что они столько сквернословили. Может наступить и час исповеди в том, почему они сквернословили”, - сказал архиепископ Баграт Галстанян.
Что касается встречи с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном, он заявил, что есть уважительная причина, о которой не может упомянуть, указав на отсутствие каких-либо других причин, включая отказ.
Он завил о решении встретиться со всеми политсилами. По его словам, дело в не поддержке или отказе от оказания содействия, указав, что с первых же дней говорил, что продолжит борьбу, если даже останется один.