Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա 5 օրերին 09/13/2024 12:47 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում սեպտեմբերի 13-ին և 16-ի երեկոյան ժամերին, 14-ին և 17-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-18մ/վ արագությամբ։
Սեպտեմբերի 15-ին և 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում սեպտեմբերի 13-ին կեսօրից հետո, 14-ին, 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Սեպտեմբերի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 13-ի ցերեկը, 14-15-ին աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով։

Жара отступает: синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в эти выходные 09/13/2024   13:06  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами ожидаются в Ереване сегодня и 16 сентября в вечерние часы. Осадки возможны и завтра, а также 17 сентября вечером и в ночные часы. Во время грозы возможно усиление ветра до 16-18 м/с. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении. В воскресенье и 18 сентября в столице осадков не предвидится.
Сегодня после полудня, в субботу и 16-18 сентября в областях Армении время от времени прогнозируются кратковременные дожди с грозами.
15 сентября в республике установится погода без осадков. Ветер - юго-западный, до 2-5 м/с.. Во время грозы прогнозируется усиление ветра до 18-20 м/с.