Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ 09/12/2024   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ պաշտպանության բնագավառում։
Կողմերը նաև ընդգծել են, որ վերջին տարիների ընթացքում ռազմական համագործակցությունը նկատելիորեն առաջընթաց է ապրել՝ ընդգրկելով նոր ուղղություններ։
Նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել Հայաստան-Չինաստան համագործակցությունն էլ ավելի զարգացնելու, ներառյալ բարձրաստիճան շփումները երկու երկրների զինված ուժերի միջև։
Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
18:25 22/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը շրջել է առաջնագծում
16:34 22/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում
19:24 18/08/2024  |  ՎերլուծություններՊետական դավաճանությունը ձևակերպվում է որպես պետական գաղտնիք
16:17 12/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է երիտասարդ սպաների և սփյուռքահայերի
08:44 02/08/2024  |  ՄամուլՊԲ վերջին հրամանատարը` ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանի խորհրդական. «Ժողովուրդ»
16:02 22/07/2024  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանի և ԵՄ միջև փոխադարձ վստահության և ընդհանուր շահերի վրա, նպատակ է հետապնդում ամրապնդելու ՀՀ պաշտպանական կարողությունները. Պապիկյան
14:32 16/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հետևել է զորամիավորման սպաների հերթական խմբի ատեստավորման գործընթացին
13:27 01/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ՝
13:37 28/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը ներկա է գտնվել ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի կազմավորման 30-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը

Военное сотрудничество значительно продвинулось: министр обороны Армении встретился с коллегой из КНР 09/12/2024   15:17  |  Лента новостей
В рамках визита в Китайскую Народную Республику министр обороны Армении Сурен Папикян 12 сентября встретился с министром обороны КНР адмиралом Дун Цзюнем.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в ходе встречи собеседники отметили важность отношений между двумя странами на высоком уровне в различных сферах, в том числе в сфере обороны.
Стороны также подчеркнули, что за последние годы военное сотрудничество значительно продвинулось вперед, в том числе по новым направлениям.
Министры выразили готовность к дальнейшему развитию сотрудничества Армения-Китай, включая контакты на высоком уровне между Вооруженными силами двух стран.
Был также обсужден ряд вопросов, касающихся международной и региональной безопасности.
09:11 11/09/2024  |  Лента новостейМинистр обороны Армении отправился в Китай с рабочим визитом
12:11 10/09/2024  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении обсудил с коллегами из ряда стран вопросы развития двусторонних отношений
10:05 09/09/2024  |  Лента новостейГлава МО Армении принял участие в открытии саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере» в Республике Корея