Հայերը շատ խելացի մարդիկ են, մոտ ապագայում նրանք կհասկանան, թե որտեղ է իրենց երջանկությունը. Լուկաշենկո 09/12/2024   16:54  |  Քաղաքական
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Հայաստանի հետ լավ հարաբերություններ պահպանելու կողմնակից է: Այս մասին նա հայտարարել է Բելառուսում բնակվող տարբեր ազգությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը, հաղորդում է ԲԵԼՏԱ-ի թղթակիցը։
«Լավ կլիներ, որ նախկինի պես, չնայած բոլոր թերություններին ու նրբերանգներին, լավ հարաբերություններ կառուցեինք Հայաստանի հետ։ Հավատացեք, սա բացարձակապես մեր մեղքը չէ: Մենք ամեն կերպ փորձել ենք օգնել հայերին։ Բայց ահա տեսեք՝ ուզեցին Արևմուտք, ԵՄ»,-ասել է Լուկաշենկոն։
Նա հայերին զգուշացրել է, որ ԱՄՆ-ում նոր իշխանությունների դեպքում վերջիններս կհրաժարվեն նախկին պայմանավորվածություններից ու խոստումներից. «Նման սովորություն ունեն, վաղը կգա նոր իշխանություն ու կասի՝ «դուք ո՞վ եք, մենք ձեզ չենք ճանաչում» »։
Լուկաշենկոն հայերին խորհուրդ է տվել չկորցնել այն, ինչ արդեն ունենք. «Ամեն ինչ կարող է պատահել, բայց մի կորցրեք այն, ինչ ունեք:
Ձեր ձեռքերում է այս ճնճղուկը, պետք չէ ընկնել կռունկի հետևից։ Թող այդ թռչունը մնա ձեր ձեռքում։ Մի կորցրեք այս բարեկամությունը, այս եղբայրությունը, սա միասնական շուկա է տնտեսության մեջ, սա փոխադարձ օգնություն է։ Եթե այն կորցնեք, կարող եք ոչինչ չշահել»։
«Հայերը շատ խելացի մարդիկ են, մոտ ապագայում նրանք կհասկանան, թե որտեղ է իրենց երջանկությունը»,- վստահ է Բելառուսի ղեկավարը։
14:24 04/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն ներում է շնորհել ևս 30 անձի՝ դատապարտված ցույցերի ժամանակ հանցագործությունների համար
16:45 02/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՀիվանդությունը ուղեղի մեջ է, նախևառաջ ուղեղը պետք է բուժեք. Լուկաշենկո
14:18 29/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն ասել է՝ որ ժամանակ Բելառուսը կսկսի պատերազմել
13:56 26/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն ջերմորեն շնորհավորել է Մեհրիբան Ալիևայի հոբելյանն ու ընդգծել վերջինիս հմայքը

Армяне очень умные люди, в ближайшее время они разберутся, где их счастье — Лукашенко 09/12/2024   17:13  |  Политика
Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что выступает за сохранение добрых отношений с Арменией. Об этом он сказал на встрече с представителями разных национальностей, проживающих в Беларуси.
"Неплохо было бы, если бы у нас, как и прежде, при всех недостатках и нюансах строились добрые отношения с Арменией. Поверьте, нашей вины в этом абсолютно нет. Мы всячески старались помогать армянам, мы сотрудничали как с самыми близки людьми, помогали всячески. Но вот, видите, захотелось на Запад, в ЕС", — заявил Лукашенко. Его слова приводит "БЕЛТА".
Он отметил, что не против сотрудничества с Западом, американцами, “но вы же видите их политику”.
Лукашенко призвал "в любом случае не терять то, что уже есть в сотрудничестве с традиционными партнерами".
"Всякое бывает. Но не теряйте то, что у вас есть. У вас в руках эта синица. Ну не гоняйтесь пока за журавлем. Пускай эта синица у вас будет в руках.  Не теряйте эту дружбу, это братство. Это единый рынок в экономике, это взаимная помощь. Не теряйте это, потому что вы, это потеряв, можете там не приобрести ничего", — заявил Лукашенко.
"Вы что, думаете Армению ждут где-то? Ни нас, ни Армению, ни Украину (посмотрите, на наших глазах будет) никто нигде не ждет. Каждый занят своими вопросами. И они хотят решить свои проблемы за счет других", - отметил президент Беларуси.
"Армяне очень умные люди. В ближайшее время они разберутся, где их счастье", — добавил белорусский лидер.
14:39 26/06/2024  |  Лента новостейАрмения в этом году не будет участвовать в международном фестивале «Славянский базар» в Витебске