Հրազդան ՋԷԿ-ի տարածքում չգործող ձուլարանի պայթյունից տուժածներից երեքը վերակենդանացման բաժանմունքում են . Ծատրյան 09/11/2024   12:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հրազդան ՋԷԿ-ի տարածքում չգործող ձուլարանում երեկ տեղի ունեցած պայթյունից տուժածներից մեկը, որի առողջական վիճակը երեկ ծայրահեղ ծանր էր, այսօր կայուն ծանր վիճակում է։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ Առողջապահության նախարարության մամլո խոսնակ Մարիամ Ծատրյանը՝ նշելով, որ նա վիրահատվել է, ինչը բարեհաջող է անցել։ Տուժածներից երկուսի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, նրանք դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում են։ Նախատեսվում են պլանային վիրահատություններ առաջիկա օրերին, մյուս երկուսի վիճակը թեթև է։
19:08 10/09/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀրազդանի ՋԷԿ-ի չգործող ձուլարանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր. Ծատրյան
18:16 10/09/2024  |  Արտակարգ պատահարներՆԳՆ-ն հաղորդում է զոհի մասին. ինչ է հայտնի Հրազդանի ՋԷԿ-ում տեղի ունեցած պայթյունի վերաբերյալ

В Минздраве Армении рассказали о состоянии пострадавших при взрыве в литейном цехе Разданской ТЭС 09/11/2024   12:18  |  Чрезвычайное просшествие
Состояние одного из пострадавших при взрыве в недействующем литейном цехе Разданской ТЭС, который находился в крайне тяжелом состоянии, сегодня стабилизировалось.  Об этом “Фактинфо” сообщила пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Мариам Цатрян.
Она отметила, что его состояние оценивается как стабильно тяжелое, его прооперировали, операция прошла успешно. Состояние еще двоих оценивается как средней тяжести, они по-прежнему находятся в отделении реанимации. В ближайшие дни намечены плановые операции. У остальных двоих легкие травмы.
Как уже ранее сообщалось, 10 сентября в 16:49 в центр управления в кризисных ситуациях Котайкского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что в недействущем литейном цехе  ОАО “Разданская ТЭС” произошел взрыв.
16:53 29/03/2017  |  Лента новостейКомпания “Ташир Капитал” приобрела 100% акций Разданской ТЭС
10:01 26/09/2015  |  Пресса“Грапарак”: Принадлежащая “ЭСА” Разданская ТЭЦ в ближайшие месяцы будет продана