Հեռախոսային խարդախության 11 ահազանգ՝ մեկ օրում. 3 դեպքով 16700 դոլար է փոխանցվել. ՆԳՆ-ն զգուշացնում է 09/11/2024 10:29 | Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 10-ից 11-ն իրենց ազգականների կողմից իբրև վթարի ենթարկվելու, տուժածներին բուժօգնություն ցույց տալու և կատարող կողմին, այսպես ասած, քրեական պատասխանատվությունից ազատելու համար գումար պահանջելու վերաբերյալ քաղաքացիներից ՆԳՆ ոստիկանություն ստացվել է 11 ահազանգ, որոնցից 3 դեպքով փոխանցվել է ընդհանուր 16.700 դոլար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
«Հերթական անգամ զգուշացնում և հորդորում ենք՝ խարդախության զոհ չդառնալու համար չվստահել անծանոթից ստացված տեղեկությանը, ստուգել դրա հավաստիությունը»,- գրել է նա։

В Армении орудуют телефонные мошенники: за день преступники выманили у граждан $16,7 тыс. 09/11/2024 10:42 | Криминальная хроника
В Армении орудуют телефонные мошенники. Как сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, с 10 по 11 сентября в полицию МВД поступило 11 звонков от граждан о том, что у них требуют деньги за оказание медпомощи их родственникам, попавшим в ДТП, и освобождения виновников от уголовной ответственности.
Саркисян сообщил, что по трем из этих случаев была перечислена сумма в $16,7 тыс.
"Вновь предупреждаем и призываем не доверять информации, поступившей от неизвестных, и проверять ее достоверность, чтобы не стать жертвой мошенничества", - подчеркнул Саркисян.