Պապիկյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Չինաստան 09/10/2024   22:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
12:10 22/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեղվափեթակի պարունակությունը կարող են տեղափոխել այլ փեթակի մեջ ու ձևակերպել, որ սատկել են. Պապիկյան
19:30 20/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿԿՀ-ն տուգանել է Սուրեն Պապիկյանին՝ ՔՊ վճարումներն անկանխիկ կատարելու պահանջը չկատարելու համար
17:34 20/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում
16:09 17/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԽաչիկ գյուղում հանդիպել եմ սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերում բնակարանային ապահովման ծրագրի շահառուներին. Պապիկյան
20:50 15/08/2024  |  ՔաղաքականՀՀ ՊՆ-ն, փաստացի, հաստատում է՝ Բաքվի հետ հուշագիր ստորագրվել է՝ տարածքներ հանձնելու մասին, սակայն նշում՝ պետական գաղտնիք է

Министр обороны Армении отправился в Китай с рабочим визитом 09/11/2024 09:11 | Лента новостей
Возглавляемая министром обороны РА Суреном Папикяном 10 сентября делегация с рабочим визитом отбыла в Китайскую Народную Республику. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Ранее делегация во главе министром обороны Армении посетила Республику Корея с рабочим визитом, где приняла участие в церемонии открытия саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере».
Сурен Папикян также участвовал в министерском рабочем обеде и обсуждениях.
Были обсуждены вопросы, касающиеся темы саммита, поощряющие ответственное применение искусственного интеллекта в военных целях.
С рядом коллег из Республики Корея, Сингапура, Финляндии и экспертным кругом были обсуждены также вопросы, связанные с вызовами международной и региональной безопасности и развитием двусторонних и многосторонних отношений.