Որևէ ուժ չի կարող խզել Իրանի և Հայաստանի տարածքային կապը. ԱԽ քարտուղարը՝ Իրանի դեսպանին 09/09/2024 12:16 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան-Իրան սահմանը խաղաղության ու բարեկամության սահմանն է, և որևէ ուժ չի կարող դա խզել»,- ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ հանդիպմանը:
Դեսպանության X-ում տեղադրված հաղորդագրության համաձայն, Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանը Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը ընդգծել է Իրանի իսլամական հանրապետության դիրքորոշումը` միջազգային սահմանների անփոփոխելիության, ցանկացած աշխարհաքաղաքական փոփոխությանը դեմ լինելու և հարևանների տարածքային ամբողջականությանը աջակցելու վերաբերյալ։
Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը աջակցելու և միջազգային սահմանների անփոփոխելիության մասին Իրանի Իսլամական Հանրապետության դիրքորոշման կապակցությամբ։
Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի և Իրանի սահմանը խաղաղության, բարեկամության ու խաղաղ համակեցության սահմանն է. «Հայաստանը հատուկ կարևորություն է տալիս Իրանի իսլամական հանրապետության հետ հարաբերություններին, և որևէ ուժ չի կարող խզել Իրանի և Հայաստանի տարածքային կապը։

Никакая сила не сможет разорвать территориальную связь между Арменией и Ираном - Григорян встретился с послом ИРИ: 09/09/2024 12:40 | Лента новостей
Граница между Арменией и Ираном является границей мира, дружбы и мирного сосуществования. Об этом заявил секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян на встрече с Чрезвычайным и Полномочным послом Ирана в Армении Мехди Собхани на встрече с.
Как сообщается на сайте дипмиссии ИРИ в РА в соцсети X, посол ИРИ в Армении Мехди Собхани на встрече с секретарем Совбеза Армении Арменом Григоряном подчеркнул позицию Ирана относительно незыблемости международных границ, противостоянии любым геополитическим изменениям и поддержке территориальной целостности своих соседей.
Армен Григорян выразил благодарность в связи с позицией Ирана о поддержке территориальной целостности Армении и незыблемости международных границ.
Григорян подчеркнул, что граница Армении и Ирана является границей мира, дружбы и мирного сосуществования.
“Армения придает особое значение отношениям с Исламской Республикой Иран, и никакая сила не сможет разорвать территориальную связь между Ираном и Арменией”, - отметил Армен Григорян.