Հայաստանով, այսպես կոչված, «միջանցքի» մասին ոմանց երազանքները իրականություն չեն դառնա. ՀՀ-ում Իրանի դեսպան 09/06/2024 13:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Այն երազները, որոնք ոմանք տեսնում են Հայաստանի մասին տարբեր անվանումներով, այդ թվում` այսպես կոչված «միջանցքի» մասին, իրականություն չեն դառնա։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ–ում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին՝ ընդգծելով, որ, այսպես կոչված, «Զանգեզուրի միջանցքը» չի կարող իրականություն դառնալ։
Դեսպանը ևս մեկ անգամ հաստատել է, որ Իրանն աջակցում է ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը, ազգային ինքնիշխանությանը և անկախությանը, ու հավելել, որ ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը իրենց համար «կարմիր գիծ» է։

Мечты некоторых об Армении, в том числе по "коридору", не станут реальностью - посол Ирана 09/06/2024 14:00 | Лента новостей
Мечты, которые под разными названиями питают некоторые относительно Армении, в том числе о так называемом "коридоре", не станут реальностью. Об этом заявил посол Ирана в Армении Мехди Собхани, подчеркнув, что идея о т.н. "Зангезурском коридоре" не может воплотиться в реальность.
Посол еще раз подтвердил, что Иран поддерживает территориальную целостность, национальный суверенитет и независимость Армении. Он добавил, что территориальная целостность Республики Армения является для них "красной линией".