Մեր հարևանների տարածքային ամբողջականությանը ուղղված ամեն սպառնալիք կամ սահմանների փոփոխություն «կարմիր գիծ» է Իրանի համար. Իրանի ԱԳ նախարար 09/06/2024   11:12  |  Քաղաքական
Հյուսիսից, հարավից, արևելքից կամ արևմուտքից մեր հարևանների տարածքային ամբողջականությանը ուղղված ցանկացած սպառնալիք կամ սահմանների փոփոխություն բացարձակապես անընդունելի է և «կարմիր գիծ» է Իրանի համար։ Այս մասին X սոցիալական ցանցի իր միկրոբլոգում գրել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին։
«Տարածաշրջանային խաղաղությունը, անվտանգությունը և կայունությունը ոչ միայն նախապատվություն են, այլ մեր ազգային անվտանգության հիմքը։
Հյուսիսից, հարավից, արևելքից կամ արևմուտքից ցանկացած սպառնալիք մեր հարևանների տարածքային ամբողջականությանը կամ սահմանների փոփոխությունը բացարձակապես անընդունելի է և «կարմիր գիծ» է Իրանի համար»,- նշել է Աբբաս Արաղչին։
14:01 26/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանի արտգործնախարարն անխուսափելի է համարել պատասխանն Իսրայելին
19:35 25/08/2024  |  Միջազգային լրահոսՏեղի է ունեցել Իրանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները հեռախոսազրույցը
20:11 23/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանի դեսպանի հետ քննարկվել Է Թեհրանում Ռուսական տան բացումը
22:00 22/08/2024  |  ՔաղաքականՄոսկվա-Թեհրան զույգն իր ձեռքն է վերցնում նախաձեռնությունը. Գրիգոր Բալասանյան (տեսանյութ)
22:55 21/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհամբեր սպասում եմ Ձեզ հետ համատեղ աշխատանքին. Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Իրանի գործընկերոջը

Глава МИД Ирана: любая угроза территориальной целостности наших соседей является "красной линией" для Тегерана 09/06/2024   09:15  |  Политика
Любая угроза с Севера, Юга, Востока или Запада территориальной целостности наших соседей или изменению границ абсолютно неприемлема и является "красной линией" для Ирана, написал в своем микроблоге в соцсети Х министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи.
"Региональный мир, безопасность и стабильность - это не просто предпочтение, а основа нашей национальной безопасности. Любая угроза с Севера, Юга, Востока или Запада территориальной целостности наших соседей или изменению границ абсолютно неприемлема и является "красной линией" для Ирана", - отметил Аббас Аракчи.
12:36 23/07/2024  |  Международные новостиРоссия и Иран завершили подготовку договора о всеобъемлющем стратегическом партнерстве