Նիկոլ Փաշինյանը Ջերմուկում հետեւել է Եղնիկի արձան տանող 1.6 կմ երկարությամբ ճանապարհի կառուցապատման աշխատանքներին 09/04/2024 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Ջերմուկում կառուցվում է Եղնիկի արձան տանող 1.6 կմ երկարությամբ ճանապարհը, ընթացքի մեջ են դիտահրապարակի կառուցման աշխատանքները: Այս մասին գրել է Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում։
Ծրագրի արժեքն ավելի քան 232 մլն դրամ է, որը հատկացրել է Կառավարությունը:
Ակնկալվում է, որ դիտահրապարակը կնպաստի համայնքի զբոսաշրջության զարգացմանը: Շինաշխատանքները կավարտվեն 2025 թվականին:
Արփա գետի կիրճի և Ջերմուկի խորհրդանիշ եղնիկի արձան տանող ճանապարհի շրջակա ժայռերը ևս սուբվենցիոն ծրագրով լուսավորվել են:
Ծրագրի ընդհանուր արժեքը ավելի քան 34 մլն դրամ է, որից 20 մլն 690 հազարը հատկացրել է Կառավարությունը։

Пашинян в Джермуке понаблюдал за строительством дороги, ведущей к скульптуре оленя(ВИДЕО) 09/04/2024   12:49  |  Лента новостей
В Джермуке прокладывают дорогу протяженностью 1,6 км, ведущую к скульптуре оленя, ведется строительство смотровой площадки. Об этом Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook.
Стоимость проекта составляет более 232 миллионов драмов, средства были выделены правительством.
Ожидается, что смотровая площадка будет способствовать развитию туризма в общине. Строительные работы планируется завершить в 2025 году.
В рамках программы субсидирования также освещены скалы, окружающие ущелье реки Арпа, и дорогу, ведущую к скульптуре оленя – символу Джермука.
Общая стоимость проекта составляет более 34 миллионов драмов, из которых 20 млн. 690 тыс.выделил кабмин.