Զինծառայող Էդգար Ալեքսանյանի մարմնի արտաքին զննությամբ կզակի շրջանում հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածք, բռնության այլ հետքեր չեն եղել․ ՔԿ-ն մանրամասնում է 09/02/2024 20:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 2-ին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը, ժամը 10:10-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության գոտու մարտական դիրքում հայտնաբերվել է զինծառայող Էդգար Սարգիսի Ալեքսանյանի դին՝ նախնական տվյալներով՝ իրեն հասցված մահացու հրազենային վիրավորումով:Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Ստացված հաղորդման առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ձևավորվել է քննչական խումբ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն: Դիակի արտաքին զննությամբ կզակի շրջանում հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածք: Բռնության այլ հետքեր չեն արձանագրվել։
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական ու վարութային գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները, պատճառները պարզելու ուղղությամբ, հետաքննության մարմնին տրվել է քննության համար հետաքրքրություն ներկայացնող տվյալներ ձեռք բերելուն ուղղված հանձնարարություն։

По факту смерти военнослужащего в Армении инициировано уголовное производство - СК 09/03/2024   09:21  |  Лента новостей
По факту смерти военнослужащего в Армении инициировано уголовное производство. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
2 сентября поступило сообщение о том, что в тот же день около 10:10 на боевой позиции оборонительного участка N -ской воинской части было обнаружено тело военнослужащего Эдгара Саркисовича Алексаняна, по предварительным данным, со смертельным огнестрельным ранением.
Уголовное производство инициировано по пункту 3 части 2 статьи 522 УК Армении.
Произведен осмотр места происшествия. При внешнем осмотре тела в области подбородка было обнаружено огнестрельное ранение. Других следов насилия не зафиксировано.
Назначена судмедэкспертиза. Предварительное расследование продолжается. Предпринимаются необходимые неотложные следственные и процессуальные действия для установления обстоятельств и причин случившегося.
11:34 04/07/2024  |  Лента новостейՕчередные сборы резервистов пройдут в Армении
12:21 03/07/2024  |  Чрезвычайное просшествиеАрмянский военнослужащий погиб при невыясненных обстоятельствах - МО