Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լոնդոնում մասնակցել է Ցամաքային պատերազմավարման հարցերին նվիրված ամենամյա համաժողովին 08/01/2024   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լոնդոնում մասնակցել է Ցամաքային պատերազմավարման հարցերին նվիրված ամենամյա համաժողովին։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Համաժողովը կազմակերպվել էր Միացյալ Թագավորության Արքայական միավորված ԶՈՒ տեսակների ինստիտուտի (RUSI) հովանու ներքո և նպատակ ուներ ուսումնասիրելու պատերազմավարման ցամաքային տիրույթում առկա սպառնալիքները, դրանց դիմագրավման հնարավոր ուղիները, ինչպես նաև իրազեկ լինելու այդ ուղղությամբ գործընկերային լուծումներին և ռազմաքաղաքական ու արդյունաբերական վերջին զարգացումներին։
Համաժողովի շրջանակում գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ  Ասրյանը հանդիպում է ունեցել բրիտանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Ռոլանդ Ուոքերի հետ։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև պաշտպանության ոլորտում առկա համագործակցության շրջանակը և դրա հետագա զարգացման ու ընդլայնման հնարավորությունները։
14:09 09/11/2023  |  ՔաղաքականԳՇ պետը չպարզաբանեց՝ ինչու Սուրեն Պապիկյանն իրենց հետ չի եկել Եռաբլուր
15:12 06/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Ասրյանն այցելել է Շտուտգարտում տեղակայված ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության կենտրոնակայան

Глава Генштаба ВС Армении обсудил с коллегой из Британии сотрудничество в сфере обороны 08/01/2024   12:53  |  Лента новостей
Возглавляемая первым заместителем министра обороны, начальником Генерального штаба ВС РА генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном делегация  в Лондоне приняла участие в ежегодной конференции, посвященной вопросам ведения сухопутных войн. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Конференция была организована под эгидой Королевского объединенного института видов Вооруженных сил (RUSI) Соединенного Королевства и была направлена на изучение угроз, существующих в наземном секторе ведения войны, возможными способами борьбы с ними, а также на ознакомление с партнерскими решениями в этом направлении и последними военно-политическими и промышленными событиями.
В рамках конференции генерал-лейтенант Эдвард Асрян провел встречу с начальником Генерального штаба британской армии генералом Роландом Уокером.
Были обсуждены существующие рамки сотрудничества между двумя государствами в сфере обороны и возможности его дальнейшего развития и расширения.
12:07 19/07/2024  |  ПолитикаГлава МИД Армении встретился в Лондоне с госсекретарем Великобритании Дэвидом Лэмми