Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ. ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-6 աստիճանով 07/31/2024 13:29 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում հուլիսի 31-ի ցերեկը, օգոստոսի 1-3-ը երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Օգոստոսի 4-ին և 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հուլիսի 31-ի ցերեկը, oգոստոսի 1-4-ը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в первые дни августа 07/31/2024 13:47 | Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами возможны сегодня днем и 1-3 августа в вечерние часы в отдельных районах Еревана. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Во время грозы ожидается усиление ветра до 18-22 м/сек.. 4 и 5 августа осадков в армянской столице не предвидится.
По прогнозам синоптиков, кратковременные дожди с грозами пройдут и в отдельных районах Армении сегодня днем, а также 1-4 августа. 5 августа в республике установится погода без осадков. Ветер - юго-восточный, до 2-5 м/с.. Во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.