Իրանում եռօրյա սուգ է հայտարարվել 07/31/2024   15:22  |  Միջազգային լրահոս
Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությունը, դատապարտելով Իրանի պաշտոնական և դիվանագիտական հյուր Իսմայիլ Հանիեի դեմ իրականացված ահաբեկչությունը, այն գնահատել է որպես «սիոնիստական ռեժիմի ահաբեկչական բնույթի և աշխարհի ցանկացած կետում անվտանգության բացակայության ևս մեկ վառ ապացույց»:
Այս համատեքստում և ցավակցություն հայտնելով այս մեծ կորստի համար՝ Իրանը համերաշխություն է հայտնել ճնշված և տոկուն պաղեստինցի ժողովրդին և շահիդ Հանիեի հարազատներին եւ հուլիսի 31-ից օգոստոսի 2-ը հայտարարել ազգային սուգ՝ Իրանի ողջ տարածքում:
10:53 31/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԹեհրանում սպանվել է ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիեն
20:55 30/07/2024  |  ՔաղաքականԺամանակն է, որ Հայաստանը, Վրաստանն ու Իրանը կոալիցիա կազմեն՝ ընդդեմ ադրբեջանական զեղծարարությունների. Բալասանյան
15:38 30/07/2024  |  Քաղաքական«Զանգեզուրի միջանցքը» վնաս է Հայաստանի շահերին, ովքեր գալիս են հեռվից և միջամտում այլ երկրների գործերին, ի վերջո վնասում են. Իրանի հոգեւոր առաջնորդը՝ Փաշինյանին
16:58 28/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանում հայտնել են երկրի փոխնախագահի անունը
11:30 25/07/2024  |  ՔաղաքականՊՆ-ն հերքում է Իրանի հետ 500 միլիոն դոլարի սպառազինության ձեռքբերման պայմանագիր ստորագրելու լուրը

В Иране объявили трехдневный траур из-за убийства главы политбюро ХАМАС 07/31/2024   15:41  |  Международные новости
Всеобщий траур с 31 июля по 2 августа объявлен в Иране в связи с убийством главы политбюро палестинского движения ХАМАС Исмаила Хании в Тегеране. Об этом, как передает ТАСС, заявило правительство исламской республики.
"Правительство Исламской Республики Иран, выражая соболезнования угнетенному и сопротивляющемуся народу Палестины и членам семьи Хании, объявляет всеобщий траур в среду, четверг и пятницу во всем Иране", - сообщается в заявлении кабмина.
В нем подчеркивается, что "это убийство стало еще одним преступлением" Израиля.
10:44 31/07/2024  |  Международные новостиЧетыре человека, в том числе двое детей, погибли при израильском ударе по Бейруту
09:15 31/07/2024  |  Международные новостиВ Тегеране убит глава политбюро ХАМАС Исмаил Хания
09:40 30/07/2024  |  Международные новостиПрезидент Ирана в разговоре с Макроном заявил о готовности укреплять отношения с Францией
13:05 29/07/2024  |  Международные новостиАвиаперевозчики отменяют рейсы в Бейрут из-за обстрелов Ливана Израилем
09:23 24/06/2024  |  Международные новостиВ США заявили, что вторжение Израиля в Ливан может вызвать широкий конфликт в регионе