«Հարսնաքար» ռեստորանի հարևանությամբ վրաերթի են ենթարկել 3 հետիոտնի․ ամուսինները տեղում մահացել են, որդին տեղափոխվել է հիվանդանոց.shamshyan.com 07/29/2024 17:19 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ հուլիսի 29-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ըստ shamshyan.com կայքի՝ ժամը 12:50-ի սահմաններում «Mercedes» մակնիշի բեռնատարը Աճառյան փողոցում, «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի հարևանությամբ վարերթի է ենթարկել 3 հետիոտնի։
Վարորդը փախուստի չի դիմել, իսկ վրաերթի ենթարկվածներից 2-ը տեղում մահացել են, 1-ը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քերական վարույթ, որտեղ էլ պարզվելու են վարորդի, մահացածների և վիրավորի ինքնությունը։Դեպքի վայրում հավաքվածները նշում էին, որ մահացածները ամուսիններ են, իսկ վիրավորը նրանց որդին է։

Грузовик сбил трех пешеходов в Ереване, двое погибли, еще один госпитализирован - shamshyan.com 07/29/2024   17:48  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло сегодня, 29 июля, в Ереване. Как сообщает сайт shamshyan.com, около 12:50 на улице Ачаряна, близ ресторанного комплекса "Арснакар", грузовик марки "Mercedes" сбил трех пешеходов.
Двое пешеходов скончались на месте, еще один был госпитализирован в медцентр "Сурб Григор Лусаворич". Водитель скрылся с места происшествия.
По факту инициировано уголовное производство. Собравшиеся на месте инцидента заявили, что погибшие – супруги, а пострадавший – их сын, пишет сайт.
14:44 26/07/2024  |  Чрезвычайное просшествиеВ ночном ДТП в Армении погибла молодая семейная пара из Гюмри и их 8-летний сын