«Նորատուսցի Ալիկի» նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել, մեկ անձ ձերբակալվել է․ խուզարկություններ են իրականացվում 07/29/2024 16:26 | Քրեական խրոնիկոն
Քրեական ենթամշակույթի հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում 3 անձի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել, այդ թվում՝ «Նորատուսցի Ալիկ» մականունով հայտնի Ալիկ Բանդուրյանի նկատմամբ։ ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ նրանցից մեկի նկատմամբ հետապնդում է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Քրեական աստիճանակարգության բարձրագույն կարգավիճակ տալը կամ ստանալը կամ պահպանելը) և 323-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (քրեական աստիճանակարգության բարձրագույն կարգավիճակ ունեցող անձի կողմից
քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորում ստեղծելը կամ ղեկավարելը), մյուս երկուսի նկատմամբ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 324-րդ հոդվածի 1-ին մասի ( քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորմանը մասնակցելը կամ դրա հետապնդած նպատակների իրականացմանը ներգրավված լինելը) հատկանիշներով:
«Վերջիններիցս մեկը ձերբակալվել է։ Մյուսներին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու հանձնարարություն է տրված։ Վարույթի շրջանակներում, ակտիվ ապացուցողական և վարութային գործողությունները շարունակվում են, այդ թվում՝ ԱԱԾ աշխատակիցների օժանդակությամբ, առանձին հասցեներում և օբյեկտներում կատարվում են միաժամանակյա խուզարկություններ»,- հայտնեց Գոռ Աբրահամյանը։
Նշենք, որ ԱԱԾ աշխատակիցները խուզարկություններ են իրականացրել նաև «Լա Դեֆանս» հյուրանոցում և, ըստ շրջանառվող լուրերի, հենց այս գործի շրջանակներում։

Уголовное преследование начато в отношении "Алика Норатусского", проходят обыски 07/29/2024   16:48  |  Криминальная хроника
Уголовное преследование инициировано в отношении трех человек, в том числе Алика Бандуряна, известного по прозвищу "Алик Норатусский".
Уголовное преследование осуществляется в рамках уголовного производства по признакам криминальной субкультуры. Как сообщил "ФактИнфо" пресс-секретарь Следственного комитета(СК) Армении Гор Абрамян, уголовное преследование в отношении одного из фигурантов начато по ч.1 ст. 322(присвоение или получение, или сохранение высшего статуса в криминальной иерархии),  п.5 ч. 2 ст. 323(создание группировки, являющейся носителем криминальной субкультуры, или руководство ею лицом, имеющим высший статус в криминальной иерархии), ч. 1 ст. 324(участие в группировке, являющейся носителем криминальной субкультуры или вовлеченность в осуществление преследуемых ею целей) УК РА.
"Один из них задержан. Поручено разыскать остальных и передать их следствию. В рамках производства ведутся активные процессуальные действия, в том числе при содействии сотрудников. По отдельным адресам и объектам проходят одновременные обыски", - сообщил Гор Абрамян.
Отметим, что сотрудники СНБ провели также обыски в гостинице «Ла Дефанс», и, согласно муссируемым сведениям, именно в рамках данного дела.
11:50 22/07/2024  |  Криминальная хроникаДва человека арестованы по делу об убийстве члена Совета старейшин Севана
12:38 18/07/2024  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил новые подробности инцидента со стрельбой в гостиничном комплексе у Севанской трассы, 2 человека задержаны
15:01 11/09/2019  |  Судебный репортажАпелляционный суд Армении отменил оправдательный приговор Алику Норатусскому, но амнистировал его
15:41 07/11/2018  |  Криминальная хроникаАпелляционный суд освободил брата криминального авторитета “Алика Норатусского” под залог
15:21 16/10/2018  |  Криминальная хроникаОбыски проведены в квартирах “Ары Норатусского”
11:27 01/10/2018  |  Криминальная хроникаАлик Норатусский оказался в центре нового криминального скандала
14:20 01/10/2016  |  Криминальная хроникаИнцидент со стрельбой произошел в селе Гегамаван на востоке Армении