Առանձին հատվածներում սպասվում է հորդառատ անձրև. ջերմաստիճանը կնվազի 2-5 աստիճանով 07/26/2024   12:55  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում հուլիսի 26-ին երեկոյան ժամերին, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 27-ին և 28-ին, 29-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հորդառատ։ Հուլիսի 29-ի ցերեկը, 30-ին և 31-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հուլիսի 26-ի, 29-ի և 31-ի ցերեկը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 27-ին և 28-ին, 29-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
Հուլիսի 30-ին, 31-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в эти выходные 07/26/2024   13:06  |  Информационная платформа
Кратковременные дожди с грозами возможны сегодня в вечерние часы в отдельных районах Еревана. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Дожди и грозы в армянской столице ожидаются и завтра, а также в воскресенье и в ночь на 29 июля, местами осадки будут интенсивными. 29 июля днем, а также 30 и 31 июля осадков в столице не предвидится.
По прогнозам синоптиков, кратковременные дожди с грозами пройдут и в отдельных районах республики завтра, а также 29 июля и 31июля днем.
Дожди временами будут идти в большинстве районов республики и в эти выходные и в ночь на 29 июля, местами осадки будут обильными, возможен также град. 30 и 31 июля прогнозируется погода без осадков.
Ветер - северо-восточный, до 2-5 м/с.. Во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с. Температура воздуха 28 июля днем понизится на 2-5 градусов.