Հայաստանի պատգամավորների պատվիրակությունը Վրաստանում է 07/26/2024   12:21  |  Քաղաքական
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Վրաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 25-26-ն աշխատանքային այցով Վրաստանում է՝ հայտնում են ԱԺ-ից։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Հայաստան-Վրաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամներ Վահագն Ալեքսանյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը:
Հուլիսի 25-ին Ախալցխայում Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ, Վրաստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Գիորգի Վոլսկու եւ բարեկամական խմբի անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական գործընկերության շարունակական ամրապնդումը, քննարկել միջխորհրդարանական համագործակցության, տարածաշրջանային անվտանգության, քաղաքական, տնտեսական, մշակութային ոլորտների վերաբերյալ հարցեր:
Այնուհետեւ տեղի է ունեցել հանդիպում Վրաստանի Սամցխե-Ջավախեթի շրջանում պետական ներկայացուցիչ Բեսիկ Ամիրանաշվիլիի, Ասպինձա, Ախալքալաք, Նինոծմինդա համայնքների ղեկավարների, ինչպես նաեւ շրջանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ բազմաոլորտ համագործակցության զարգացման հնարավորություններին:
23:18 24/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի վարչապետը հայտարարել Է Ռուսաստանի դեմ երկրորդ ճակատի բացման վտանգի մասին
23:10 23/07/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀայաստանում ՌԴ քաղաքացու են առևանգել, զենքի սպառնալիքի տակ պահանջել, որ հարազատները 650 հազար դոլար փոխանցեն. shamshyan. com
14:22 19/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում կարող է համաներմամբ ազատ արձակվել շուրջ 1000 դատապարտյալ
15:04 12/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի առանձնազրույցը

Делегация парламента Армении во главе с вице-спикером Рубиняном находится в Грузии с рабочим визитом 07/26/2024   12:58  |  Политика
Делегация, возглавляемая вице-спикером НС РА, руководителем парламентской группы дружбы Армения-Грузия Рубеном Рубиняном, 25-26 июля находится в Грузии с рабочим визитом. Об этом сообщает пресс-служба НС Армении. В состав делегации вошли члены парламентской группы дружбы Армения-Грузия Ваагн Алексанян, Арцвик Минасян, Ширак Торосян.
25 июля возглавляемая Р.Рубиняном делегация встретилась в Ахалцихе с первым зампредседателя парламента Грузии, руководителем парламентской группы дружбы Грузия-Армения Г.Вольским и членами группы. В ходе встречи стороны подчеркнули важность последовательного укрепления стратегического партнерства Армения-Грузия, обсудили вопросы межпарламентского сотрудничества, региональной безопасности, политической, экономической и культурной сфер.
Далее состоялась встреча с госпредставителем в регионе Самцхе-Джавахети Грузии Б.Амиранашвили, главами общин Аспиндза, Ахалкалаки, Ниноцминда, а также представителями армянской общины региона. На встрече затронуты возможности развития многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Грузией.