Վարդան Ղուկասյանի ունեցվածքի ծագումն ուսումնասիրել են. նա եւ նրա ընտանիքի անդամները հրավիրվել են դատախազություն 07/24/2024 15:52 | Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, որդին՝ Սպարտակը, դուստրը՝ Մանյան, Նոնա Սերյոժայի Ղուկասյանն այսօր հրավիրվել են դատախազություն՝ ապօրինի գույքի բռնագանձման վարույթի շրջանակներում։
Ծանուցման մեջ նշված է, որ դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ղուկասյաններին պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր:
Գյումրիի նախկին քաղաքապետին ու նրա ընտանիքի անդամներին հրավիրել են՝ ծանոթանալու գործի նյութերին եւ դիրքորոշում ներկայացնելու համար։

Экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна вызвали в прокуратуру по делу о конфискации незаконного имущества 07/24/2024   16:04  |  Лента новостей
Бывший мэр Гюмри Вардан Гукасян и члены его семьи были вызваны сегодня в прокуратуру в рамках производства о незаконной конфискации имущества.
В извещении указано, что в управлении прокуратуры  по конфискации имущества незаконного происхождения было проведено исследование в отношении принадлежащего Гукасянам имущества,  по результатам которого составлено заключение.
Экс-мэр Гюмри и члены его семьи приглашены для ознакомления с материалами дела и оглашения своей позиции.