Արման Թաթոյանը միջազգային լրագրողներին ներկայացրել է Արցախում ու Հայաստանի սահմանային բնակավայրերում ադրբեջանական հանցավոր արարքների ապացույցները 07/24/2024 13:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Արման Թաթոյանը միջազգային լրագրողներին ներկայացրել է Արցախում ու Հայաստանի սահմանային բնակավայրերում ադրբեջանական հանցավոր արարքների ապացույցները, հայերի նկատմամբ Ադրբեջանի ռասիզմի և թշնամանքի, հայկական ինքնության ոչնչացման պետական քաղաքականությունը: Այս մասին հայտնում են «Թաթոյան» հիմնադրամից։
Արման Թաթոյանն ընգծել է, որ ադրբեջանական զինված ծառայողները կոպտորեն խախտում են Հայաստանի սահմանային բնակիչների իրավունքները, որի հետևանքով սահմանային քաղաքների ու գյուղերի բնակիչները զրկված են բնականոն ու անվտանգ կյանքից:
Եվ այս ամենը տեղի է ունենում ադրբեջանական իշխանության ուղիղ հովանավորությամբ։
Քանի դեռ չկա պատժելիություն, Ադրբեջանը շարունակելու է իր այս քաղաքականությունը` դրանով շարունակաբար խաթարելով Հայաստանում անվտանգությունը և մարդու իրավունքները:

Арман Татоян представил международным СМИ доказательства преступлений Баку в Арцахе и Армении 07/24/2024 15:17 | Лента новостей
Глава Центра права и справедливости "Татоян", бывший омбудсмен Армении Арман Татоян представил представителям международных СМИ доказательства преступных деяний Азербайджана в Арцахе и приграничных населенных пунктах Армении, проводимую Азербайджаном государственную политику расизма, армянофобии и уничтожения армянской идентичности. Об этом сообщает фонд "Татоян" в соцсети Facebook.
Татоян, в частности, подчеркнул, что азербайджанские военнослужащие грубейшим образом нарушают права жителей приграничных населенных пунктов Армении, вследствие чего последние лишены нормальной и безопасной жизни.
"И все это происходит под прямым патронажем правительства Азербайджана. В условиях безнаказанности Азербайджан будет продолжать свою политику, тем самым постоянно подрывая безопасность и права человека в Армении", - говорится в сообщении.