ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը 07/23/2024   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը գեներալ-մայոր Ջեյմս Քրիզելի (ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարություն), բրիգադի գեներալ Էնթոնի Մոհաթի (Կանզասի ազգային գվարդիա) և բրիգադի գեներալ Էնդրյու Սասլավի (Եվրոպայում և Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքեր) հետ դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը։
«Հուլիսի 15-ին մեկնարկած այս զորավարժությունը հայ-ամերիկյան երկարամյա պաշտպանական համագործակցության հերթական նախաձեռնություններից է միջազգային խաղաղապահ գործողություններում մասնակցության նախապատրաստման ուղղությամբ»,- ասված է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Посол США в Армении наблюдала за учениями "Eagle Partner 24" 07/23/2024   17:39  |  Лента новостей
Чрезвычайный и Полномочный посол США в Армении Кристина Квин вместе с генерал-майором Джеймсом Кризелем(Европейское командование США), бригадным генералом Энтони Мохаттом(Национальная гвардия армии Канзаса) и бригадным генералом Эндрю Саславом(сухопутные войска США в Европе и Африке) наблюдала за учениями "Eagle Partner 24".
"Начавшиеся 15 июля учения  являются одной из очередных инициатив многолетнего армяно-американского оборонного сотрудничества в направлении подготовки к участию в международных миротворческих операциях", - говорится в сообщении, распространенном посольством США в Армении.