Միջազգային քրաեկան դատարանի նախկին դատախազն առաջարկել է աշխարհի հայերին միավորվել ու սոցցանցերում արշավ սկսել COP29 ի առիթով , բարձրացնել Բաքվում պահվող հայ պատանդների հարցը 07/23/2024   12:00  |  Մեկնաբանություն
Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն առաջարկում է ամբողջ աշխարհի հայերին համախմբվել և մեդիա արշավ սկսել Բաքվում նոյեմբերին կայանալիք ՄԱԿ–ի կլիմայի փոփոխության 29-րդ համաժողովի (COP29) դեմ։ Նա այս մասին բաց նամակ է գրել ու հրապարկել X-ի իր էջում։
Նա առաջարկել է մեդիա արշավի ժամանակ օգտագործել #COP29 և #StopGreenwashGenocide, #FreeArmenianHostages կամ #FreePoliticalPrisoners հեշթեգերը։
«Այս հեշթեգների օգտագործմամբ սոցիալական մեդիայի ամենօրյա գրառումները թափ կհավաքեն, կներգրավեն հիմնական ԶԼՄ–ների ուշադրությունը: Համակարգված ջանքերը կստիպեն COP29–ին մասնակցող լրագրողներին, պատվիրակներին Ադրբեջանից ստանալ պատասխաններ հայ պատանդների և քաղբանտարկյալների վերաբերյալ»։
15:53 12/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի բանտերում պահվող հայերը խոշտանգվել են նաև բուժանձնակազմի կողմից. Մելիքյան
13:01 12/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանում ադրբեջանցիները լուրջ քննություն պետք է հանձնեն, արդեն մոռացել են՝ ինչ է նշանակում արդար դատաքննության էլեմենտները․ Ղազարյան
15:02 04/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿապահովվի անհայտ կորածների, գերեվարվածների ընտանիքներին սոցիալական աջակցության տրամադրման շարունակականությունը
11:43 05/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳերմանացի իրավապաշտպանները COP29-ին նախորդող Բոննի կոնֆերանսի մասնակիցներին կոչ են անում պահանջել Բաքվից ազատ արձակել հայ բանտարկյալներին
08:27 07/05/2024  |  ՄամուլԳերիներին այդպես էլ չվերադարձրին. Նիկոլ Փաշինյանի հերթական սուտը. Մաս 203. «Ժողովուրդ»

Экс-прокурор МУС призвал армян всего мира запустить кампанию в СМИ и соцсетях против COP29 в Баку 07/23/2024 12:30 | Комментарий
Первый прокурор Международного уголовного суда (МУС) Луис Морено Окампо призвал армян всего мира консолидировать усилия и запустить кампанию в СМИ и соцсетях против Конференции ООН по климату COP29, которая пройдет в ноябре в Баку. Окампо написал открытое письмо об этом, которое опубликовал в соцсети X.
Бывший прокурор МУС призвал при публикации материалов в соцсетях использовать хештеги #COP29 и #GreenwashGenocide, а также #Freewarmenianhostages или #FreePoliticalPrisoners.
По его словам, ежедневные публикации в социальных сетях с использованием этих хештегов будут набирать обороты, привлекать внимание ведущих СМИ.
"Эти скоординированные усилия заставят журналистов, делегатов, участвующих в саммите, задавать вопросы и получать ответы от Азербайджана относительно армянских заложников и политических заключенных", – отметил Окампо.