Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախկին նախարարը մեկնաբանել է Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամից Հայաստանին օգնություն հատկացնելու որոշումը 07/23/2024 15:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի նախկին արտգործնախարար Քեթրին Կոլոնան, անդրադառնալով Եվրոպական միության խորհրդի որոշմանը Հայաստանին Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամից 10 միլիոն եվրո տրամադրելու որոշմանը, նշել է, որ Երևանն արդեն կկարողանա մուտք գործել «Եվրոպական խաղաղության հաստատություն»։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է նախկին ԱԳ նախարար Կոլոնայի X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։

Экс-глава МИД Франции прокомментировала решение выделить Армении помощь из Европейского фонда мира 07/23/2024 15:41 | Лента новостей
Бывший министр иностранных дел Франции Катрин Колонна, комментируя решение Совета ЕС о предоставлении Армении 10 миллионов евро из Европейского фонда мира, отметила, что Ереван уже сможет войти в "Европейский институт мира". Об этом, как передает Арменпресс, говорится в записи экс-главы МИД Франции, опубликованном в соцсети Х.
“Мы рады услышать эту хорошую новость. Армения сможет войти в “Европейский институт мира”. Это кульминация долгосрочной французской инициативы. Франция стоит рядом с Арменией", - написала Катрин Колонна, поздравив по этому случаю министра иностранных дел Франции Стефана Сежурне.