Վերահաստատում ենք հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի համատեղ հետաքննության մեխանիզմի ստեղծման առաջարկությունը 07/22/2024   13:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին օրերին Ադրբեջանի պաշտոնական աղբյուրները վերսկսել են Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին ՀՀ Զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին հրապարակումները:Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այդ տեղեկատվությունը: Չնայած դրան, ադրբեջանական աղբյուրները շարունակում են նմանատիպ հրապարակումները՝ համեմելով աշխարհաքաղաքական բնույթի շեշտադրումներով:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը վերահաստատում է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի եւ/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու իր առաջարկությունը:
Վերահաստատում ենք ՀՀ կառավարության հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ արդեն իսկ ձեռքբերված հրապարակային պայմանավորվածությունների շրջանակներում:
21:43 11/03/2024  |  ՔաղաքականՀՀ կառավարության կողմից հրահանգ է իջեցվել՝ արգելել որևէ մեկի մուտքը Վերին Ոսկեպար. Մասիս Շիրոյան
12:49 29/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը հայտնվել է սահմանային գոտում, եթե կուտակումներ լինում են, ապա վերաբերում է բոլոր հատվածներին․ ՊՆ փոխնախարար
20:54 16/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանապահ գյուղի բազմազավակ ընտանիքը ձմռանը կարող է հայտնվել դրսում. մայրն ահազանգում է
20:15 18/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի չորրորդ հանդիպմանը չի հաջողվել համաձայնության գալ քարտեզի շուրջ. Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի արձագանքը
20:53 07/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղ համայնքում որևէ բնակիչ ադրբեջանական ներխուժումից հետո կորցրած տարածքները հետ չի ստացել. ավագանու անդամ․ azatutyun.am
20:49 05/06/2023  |  ՔաղաքականՊայմանագիր չի ստորագրվելու․ Ադրբեջանն ունի պլան մաքսիմում՝ ՀՀ-ից պոկել հնարավորինս շատ տարածքներ ու ռազմավարական կետեր․ Արա Պողոսյան

Ереван подтверждает предложение Баку создать совместный механизм расследования нарушений прекращения огня 07/22/2024   14:08  |  Лента новостей
Аппарат премьер-министра Республики Армения вновь подтверждает свое предложение о создании совместного армяно-азербайджанского механизма по расследованию случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации о них. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на сайте правительства Армении,
В последние дни официальные источники Азербайджана возобновили публикации о нарушении режима прекращения огня Вооруженными силами РА на государственной границе между Арменией и Азербайджаном. Министерство обороны Республики Армения опровергло эти сообщения.
"Несмотря на это, азербайджанские источники продолжают подобные публикации, приправляя их акцентами геополитического характера. Аппарат премьер-министра Республики Армения вновь подтверждает свое предложение о создании совместного армяно-азербайджанского механизма по расследованию случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации о них. Подтверждаем приверженность правительства Республики Армения мирной повестке в рамках уже достигнутых публичных договоренностей", - отмечается в заявлении.