Եղվարդում ինքնաթիռի վթարման և երկու անձի մահվան դեպքի առթիվ վարույթ է նախաձեռնվել, քննիչները դեպքի վայրում են. ՔԿ 07/19/2024 14:40 | Քրեական խրոնիկոն
Եղվարդում ինքնաթիռի վթարման և երկու անձի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 539-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով։ Այս մասին հայտնումէ Աննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Քննիչները դեպքի վայրում են, կատարվում են առաջնային ու անհետաձգելի քննչական, այլ վարութային գործողություններ։ Քննության որոշակի փուլում, հնարավորինս օպերատիվ, կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն՝ նշել է Աբրահամյանը։

По факту крушения самолета в Котайкской области Армении возбуждено дело 07/19/2024   15:14  |  Криминальная хроника
По факту крушения самолета Як-52 в Котайкской области Армении возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает пресс-секретарь Следственного комитета(СК) Армении Гор Абрамян.
"По факту крушения самолета в Егварде и гибели двух человек в Следственном комитете РА инициировано уголовное производство по ч. 4 ст. 539 Уголовного кодекса", - сообщил пресс-секретарь СК.
На месте крушения находятся следователи, проводятся неотложные следственные и другие процессуальные действия.
Учебно-тренировочный самолет Минобороны Як-52 потерпел крушение 19 июля близ местности "Лчер" возле Егварда, погибли два человека.
09:46 05/12/2022  |  Чрезвычайное просшествиеОбнародованы имена двух российских пилотов, погибших при крушении легкомоторного самолета в Армении