Այն, ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է. միջազգայնագետ 07/19/2024   11:02  |  Քաղաքական
Միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Այս իշխանափոխության առանցքային դեմքերից է փոխնախագահ Քամալա Հարիսը ու դեմոկրատական ինստեբլիշմենտը:
Եթե Բայդենը որոշի լքել ընտրապայքարը, օգոստոսի 19-ին դեմոկրատներն ամենայն հավանականությամբ առաջ կքաշեն Հարիսին՝ որպես հիմնական թեկնածու:
Նույն մարդիկ, ովքեր համոզում էին Բայդենին, որ նրանից բացի ոչ ոք չի կարող հաղթել Թրամփին, հիմա նրան կոչ են անում հեռանալ՝ տեղը զիջելով այլ թեկնածուի: Համոզողների թվում են նախկին նախագահ Օբաման, Նենսի Փելոսին, Չակ Շումերը, Ադամ Շիֆը և այլն:
Ի դեպ ասեմ, այնպես չէ, որ Թրամփի գործը հեշտանում է Քամալա Հարիսի գալով: Հարիսի շուրջ լիբերալ թևի կոնսոլիդացիան հզոր է լինելու»:
11:14 20/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԱՄՆ-ն առավել ուշադիր է սկսում հետևել մարդու իրավունքներին՝ այդ թվում Հայաստանում․ Սարգսյան
12:32 18/11/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ նախագահական ընտրությունները և մենք․ Սուրեն Սարգսյան
13:13 12/09/2023  |  ՄեկնաբանությունԲրյուսովի ռեկտորը որոշեց, որ այլևս չպետք է դասավանդեմ, քանի որ ունեմ ընդդիմադիր հայացքներ․ Սուրեն Սարգսյան
11:48 29/03/2023  |  ՄեկնաբանությունԲոլորը զբաղված են լինելու այլ հարցերով, ինչը պատուհան է բացում Սյունիքի անվտանգության ապահովման համար․ չնայած՝ ու՞մ եմ ասում. Միջազգայնագետ
14:54 20/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ականատես ենք լինելու Ռուսաստան-Արևմուտք լարվածության թեժացմանը. Սարգսյան
12:38 20/02/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ի նպատակը Ռուսաստանին հավասարակշռելը կամ դուրս մղելն է. Սուրեն Սարգսյան (տեսանյութ)
13:21 12/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻսկ ո՞վ է ասել, որ Թուրքիայի հետ հարաբերությունները կարգավորելով մեխանիկորեն չեզոքացնելու ենք անվտանգության սպառնալիքը.Սուրեն Սարգսյան
14:53 10/02/2023  |  ՄեկնաբանությունՎաշինգտոնում ում հետ խոսում եմ Արցախի շրջափակման մասին, նույն բանն են ասում. Սուրեն Սարգսյան
17:48 17/01/2023  |  ՄեկնաբանությունԵկեք դուք ձեր անհեռանկար ու անիրատեսական «խաղաղության դարաշրջանը» փակեք. Սուրեն Սարգսյան
10:40 06/01/2023  |  ՄեկնաբանությունԱյսօր Արցախում բլոկադա է․ այն ոչնչով չի տարբերվում Հիտլերի՝ Լենինգրադի բլոկադայից․ քաղաքագետ

Эксперт назвал происходящее вокруг Байдена попыткой классического дворцового переворота 07/19/2024   13:31  |  Политика
Происходящее президента США Джо вокруг Байдена – это попытка классического дворцового переворота, считает эксперт по международным вопроса, политолог Сурен Саркисян.
По его словам, одним из ключевых лиц в этой смене власти является вице-президент Камала Харрис и демократический истеблишмент.
"Если Байден решит выйти из предвыборной борьбы, то 19 августа демократы, по всей вероятности, выдвинут Харрис в качестве основного кандидата. Те же люди, которые убеждали Байдена, что никто, кроме него, не сможет победить Трампа, сейчас призывают его уйти в отставку, уступив место другому кандидату", - отметил политолог.
Среди тех, кто убеждает, бывший президент Обама, Нэнси Пелоси, Чак Шумер, Адам Шифф и многие другие, сообщил эксперт.
"Кстати, с приходом Харрис Трампу не станет легче. Консолидация либерального крыла вокруг Харрис будет мощной", - написал политолог на своей странице в Facebook.
10:09 28/03/2024  |  Международные новостиБайден опережает Трампа по результатам опроса
09:40 13/03/2024  |  Международные новостиДональд Трамп набрал необходимое число делегатов для выдвижения от Республиканской партии
10:25 05/03/2024  |  Международные новостиВерховный суд США разрешил Дональду Трампу участвовать в праймериз
10:21 24/01/2024  |  Международные новостиДональд Трамп одержал победу на праймериз республиканцев в Нью-Гэмпшире