ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է ՄԱԿ Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի տնտեսական և սոցիալական հանձնաժողովի (ESCAP) գործադիր քարտուղարի հետ 07/18/2024   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 16-ին Նյու Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է ՄԱԿ Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի տնտեսական և սոցիալական հանձնաժողովի (UNESCAP) գործադիր քարտուղար Արմիդա Սալսիա Ալիշյահբանայի հետ:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը բարձր է գնահատել UNESCAP-ի դերը տարածաշրջանում համագործակցության, կայուն զարգացման և ներառական աճի խթանման գործում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են կազմակերպության հետ փոխգործակցության հետագա հեռանկարները, ընդգծել  համագործակցության զարգացման կարևորությունը, մասնավորապես հաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն իր զրուցակցին տեղեկացրել է 2024թ. հոկտեմբերի 4-7-ը Հայաստանում կայանալիք Նորարարության և տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսի (WCIT 2024) մասին, որն անցկացվելու է «Մտքի ուժը. արհեստական բանականությունը սահմաններից այն կողմ՝ էթիկայի շրջանակում» խորագրի ներքո։
12:09 03/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Վրաստան
22:40 01/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը հանդիպել է Հունգարիայի պետքարտուղար Տրիստան Ազբեյի հետ

Замглавы МИД Армении обсудил с исполнительным секретарем ЭСКАТО перспективы сотрудничества 07/18/2024 11:52 | Лента новостей
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваан Костанян 16 июля в Нью-Йорке встретился с исполнительным секретарем Экономической и социальной комиссии для Азии и Тихого океана (ЭСКАТО) Армидой Салсией Алишахбаной.
Заместитель министра иностранных дел Армении высоко оценил роль ЭСКАТО в содействии сотрудничеству, устойчивому развитию и инклюзивному росту в регионе.
В ходе встречи собеседники обсудили дальнейшие перспективы взаимодействия с Организацией, подчеркнули важность развития сотрудничества, в частности, в сфере связи и информационных технологий.
Заместитель министра иностранных дел Армении сообщил собеседнику, что с 4 по 7 октября 2024 года в Армении состоится Всемирный конгресс инновационных технологий (WCIT 2024) под названием «Сила разума: искусственный интеллект за пределами границ, но в рамках этики».