Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի դեսպանին 07/17/2024   15:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` Ռուբեն Ռուբինյանը զրուցակցին շնորհավորել է Իրանում տեղի ունեցած արտահերթ նախագահական ընտրությունները բարեհաջող անցկացնելու կապակցությամբ:
Անդրադառնալով Իրանի Մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆի հետ օրերս կայացած հանդիպմանը` ԱԺ նախագահի տեղակալը բարձր է գնահատել Իրանի հետ փոխգործակցութունը` այդ թվում միջխորհրդարանական ձեւաչափում: Այս համատեքստում ընդգծվել է պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեությունը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Իրան երկկողմ օրակարգի եւ տարածաշրջանային կայունությանն ու անվտանգությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

Вице-спикер парламента Армении обсудил с послом Ирана двусторонние отношения и вопросы региональной безопасности 07/17/2024 15:30 | Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 17 июля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран (ИРИ) в Армении Мехди Собхани. Об этом сообщает пресс-служба НС РА.
Приветствуя посла в парламенте, Р.Рубинян поздравил собеседника с благополучным проведением в ИРИ внеочередных президентских выборов.
Коснувшись недавней встречи с председателем Меджлиса Ирана Мохаммадом Багером Галибафом, зампредседателя НС высоко оценил взаимодействие с ИРИ, в том числе в межпарламентском формате. В этом контексте подчеркнута деятельность парламентских групп дружбы.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам двусторонней повестки Армения-Иран, а также региональной стабильности и безопасности.