Երեւանում 11-ամյա տղան 5-րդ հարկի տանիքից ընկել է Nissan-ի վրա 07/17/2024 20:22 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ հուլիսի 17-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 17:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Մաշտոցի պողոտայում գտնվող շենքերից մեկի բակից անչափահաս երեխան տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ոստիկաններն ու պարեկները նշված շենքի բակում հայտնաբերել են «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենա, որի դիմապակին և առջևի հատվածը վնասված է: Պարզվել է, որ 11-ամյա տղան 5-րդ հարկի տանիքից ընկել է «Nissan»-ի վրա:
Երեխային առաջինը բնակիչներն են օգնություն ցուցաբերել և իրենց ավտոմեքենայով տեղափոխել հիվանդանոց: Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր հրաժարվեցին տեսախցիկի առաջ խոսել, ասում էին.
«Երեխան 11 տարեկան տղա է, ով 5-րդ հարկի տանիքից ընկել է. տանիքը եղել է պենոպլաստով, հավանաբար նա կանգնել է պենոպլաստի վրա, ինչն էլ կոտրվել է: Երեխան տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն»:

11-летний мальчик упал на автомобиль с крыши здания в Ереване - Shamshyan.com 07/18/2024   10:18  |  Чрезвычайное просшествие
Ребенок упал с крыши здания на автомобиль в Ереване, он госпитализирован с травмами различной степени тяжести, сообщает сайт Shamshyan.com.
Инцидент произошел 17 июля. Около 17:50 в МВД поступило сообщение о том, что в больницу со двора здания на проспекте Маштоца доставлен ребенок с травмами.
Полицейские и патрульные обнаружили во дворе здания автомобиль марки "Nissan" с разбитым передним стеклом и поврежденным капотом. Выяснилось, что ребенок 10-11 лет упал с  крыши пятиэтажного здания на автомобиль Nissan.
Жильцы дома доставили ребенка в больницу. По факту случившегося инициировано уголовное производство.
Оказавшиеся на месте инцидента граждане, которые отказались от общения перед камерами, говорят, что "11-летний мальчик, вероятно, стоял на участке крыши, покрытом пенопластом, который сломался".