«Սա հերթական քաղաքական շոուն է, արդեն՝ ԲԴԽ մասնակցությամբ». Երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար 07/16/2024   21:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դատավոր Դանիբեկյանի լիազորությունները պետք է դադարեցվեին ոչ թե ձգձգելու, այլ՝ ապօրինի և հակասահմանադրական քրեական գործն ավելի վաղ չկարճելու, նախագահ Քոչարյանին, ապօրինաբար, շուրջ 1,5 տարի կալանավորված պահելու համար»,- Yerevan.Today-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը՝ մեկնաբանելով դատավոր Աննա Դանիբեկյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին ԲԴԽ որոշումը:
Հիմնավորելով իրենց որոշումը, ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը հանրությանը «Սիլվայի գործ» անունով քրգործը համարել էր ամենակարևորներից մեկը և նշել, որ դատավարությունը ողջամիտ ժամկետում չի իրականացրել, ձգձգել է: Բագրատ Միկոյանը նաև ասաց. «Սա հերթական քաղաքական շոուն է, արդեն՝ ԲԴԽ մասնակցությամբ»:
Հիշեցնենք, որ ԲԴԽ նախագահի համար «պատմության ամենակարևոր», իսկ բոլորին ավելի հայտնի՝ «Սիլվայի գործով» դեռևս 2019 թվականին դատարաններն իրենց որոշումներով արձանագրել էին, որ դրանում նույնիսկ հիմնավոր կասկած չկար»:
11:06 11/07/2024  |  ՔաղաքականԲԴԽ անդամ Կարեն Թումանյանը՝ սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի անդամի թեկնածու
12:32 09/07/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԲԴԽ-ն մերժեց դատավոր Անի Աթանեսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ միջնորդությունը
10:45 09/07/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԲԴԽ-ն դադարեցրեց Արթուր Ստեփանյանի լիազորությունները
16:47 06/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրոպայի խորհուրդը հետաքրքրված է դատավորների գնահատման նոր համակարգով․ ԲԴԽ
17:09 03/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ դատավոր անդամ ընտրվեց Մերի Համարձումյանը
16:51 03/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորները ԲԴԽ անդամ են ընտրում․ միակ թեկնածուն Մերի Համբարձումյանն է
12:23 21/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամի միակ թեկնածուն Մերի Համբարձումյանն է․ ծանուցված մյուս կին դատավորները հրաժարվել են թեկնածությունից
08:01 15/05/2024  |  ՄամուլԲԴԽ-ն 10-ից ավելի կին դատավորների ծանուցում է ուղարկել. հրաժարականի հետքերով. «Ժողովուրդ»
16:34 09/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորների ընդհանուր ժողով է հրավիրվել․ դատավորներն այս անգամ ևս ԲԴԽ անդամ կընտրեն

Глава офиса Роберта Кочаряна прокомментировал прекращение полномочий судьи Анны Данибекян 07/17/2024   10:49  |  Лента новостей
Полномочия судьи Данибекян должны были быть прекращены не за затягивание, а за то, что она своевременно  не прекратила незаконное и антиконституционное уголовное дело, за незаконное содержание президента Кочаряна под стражей около 1,5 лет. Об этом в беседе с Yerevan.Today заявил руководитель Офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Баграт Микоян, комментируя решение Высшего судебного совета (ВСС) о прекращении полномочий судьи Анны Данибекян.
Обосновывая свое решение, председатель ВСС Карен Андреасян назвал уголовное дело известное общественности как «Дело Сильвы» одним из самых важных и отметил, что судебное разбирательство не было проведено в разумные сроки и слишком затянулось.
По словам Микояна, «это еще одно политическое шоу, уже с участием ВСС».
«Напомню, что по уголовному делу, которое председатель ВСС считает «самым важным в истории», а другим более известно как «Дело Сильвы», суды еще в 2019 году своими решениями зафиксировали отсутствие в нем даже обоснованных подозрений», — отметил Баграт Микоян.
10:43 16/07/2024  |  Лента новостейВСС Армении прекратил полномочия судьи по делу Роберта Кочаряна
10:04 08/05/2024  |  Лента новостей"Другого героя не знаешь?" - в офисе Кочаряна отреагировали на заявление Пашиняна
11:24 03/05/2024  |  ПрессаРоберт Кочарян призвал депутатов фракции "Армения" к активности в парламенте и уличной борьбе - газета "Жоговурд"