Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում հաղթելու համար կալանավորված Մամիկոն Ասլանյանն այսօր ազատ կարձակվի 07/16/2024 12:53 | ԼՐԱՀՈՍ
2 տարի 7 ամիս բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով՝ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում հաղթելու համար, կալանքի տակ գտնվող Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանն ազատ կարձակվի այսօր, ամենայն հավանականությամբ օրվա երկրորդ կեսին։ Այս մասին ասել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ 10 մլն դրամի գարվի գումարը վճարելու մասին հավաստող փաստաթուղթը քրեակատարողական հիմնարկ ներկայացվելուց հետո միայն, քրեակատարողական հիմնարկն իրավունք ունի նրան ազատ արձակել։Ռուբեն Մելիքյանի կարծիքով՝ թղթաբանությունը կավարտվի այսօր ժամը 14:00-15: 00-ի միջակայքում։

Победивший на выборах Пашиняна Мамикон Асланян сегодня выйдет на свободу - адвокат 07/16/2024   13:20  |  Лента новостей
Мэр Ванадзора Мамикон Асланян, содержащийся под стражей на протяжении 2 лет и 7 месяцев исключительно по политическим мотивам из-за победы над Николом Пашиняном на выборах, сегодня будет освобожден, по всей вероятности, он выйдет на свободу во второй половине дня. Об этом сообщил адвокат Рубен Меликян.
По его словам,  только после предъявления уголовно-исполнительному учреждению документа о внесении залога в размере 10 млн драмов, УИУ вправе выпустить его на свободу.