ՀՀ ԱԽ քարտուղարը Ուզրա Զեյայի հետ հանդիպմանը կարևորել է ԱՄՆ-ի կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանն ուղղված աջակցությունը 07/16/2024 16:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի քաղաքացիական անվտանգության, ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների հարցերով տեղակալ Ուզրա Զեյայի հետ:
ԱԽ քարտուղարն անդրադառնալով Փենսիլվանիա նահանգում նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ կատարված մահափորձին՝ ցավակցություն է հայտնել զոհվածի ընտանիքին, ինչպես նաև մաղթել շուտափույթ ապքինում վիրավորներին: Ա. Գրիգրոյանը նշել է, որ բռնության ցանկացած դրսևորում անընդունելի է:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, կարևորելով արդեն իսկ ձեռքբերված հաջողությունները ոստիկանության, արդարադատության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում: Վերոնշյալ և մի շարք այլ ոլորտների համատեքստում անդրադարձել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը կարևորել է ԱՄՆ-ի կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանն ուղղված աջակցությունը:

Секретарь Совбеза Армении встретился с заместителем госсекретаря США 07/16/2024   17:08  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 16 июля встретился с заместителем госсекретаря США по вопросам гражданской безопасности, демократии и прав человека Узрой Зеей. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Секретарь Совбеза Армении, коснувшись покушения на президента Дональда Трампа в штате Пенсильвания, выразил соболезнования семье погибшего, а также пожелал скорейшего выздоровления раненым. Армен Григорян подчеркнул, что любое проявление насилия неприемлемо.
На встрече собеседники обсудили процесс проводимых в Армении демократических реформ, подчеркнув важность уже достигнутых успехов в системе полиции, сфере правосудия и борьбы с коррупцией.
В контексте вышеуказанного и ряда других сфер сторону коснулись двустороннего сотрудничества Армения-США, в рамках которого секретарь Совбеза РА подчеркнул важность содействия США развитию демократических институтов Армении.
11:55 10/07/2024  |  ПолитикаМинистр "хайтека" Армении и глава USAID Саманта Пауэр выступают с заявлениями(ВИДЕО)
11:51 10/07/2024  |  ПолитикаСекретарь Совбеза Армении встретился с главой USAID Самантой Пауэр
18:03 09/07/2024  |  Лента новостейГенпрокурор Армении и посол США углубление взаимодействия в сферах конфискации незаконно нажитого имущества