20-ամյա տղան բարձրացել է տանիք գնդակն իջեցնելու, որտեղ հոսանքահարվել է եւ ժամեր անց հիվանդանոցում մահացել 07/15/2024   12:40  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 14-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 16:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ է ստացվել «էջմիածին» բժշկական կենտրոնից, որ «հոսանքահարում» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Հիվանդանոցում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ բուժառուն ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալ:
Տեղում ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ ժամը 16:00-ի սահմաններում Վաղարշապատ քաղաքի Մաշտոցի փողոցի 2-րդ փակուղում գտնվող լողավազանում լողալուց հետո Արմավիրի մարզի բնակիչ 20-ամյա Մանվել Փ.-ն բարձրացրել է նշված տան տանիք՝ գնդակը իջեցնելու նպատակով, որի ժամանակ դիպել է հոսանքալարին ու հոսանքահարվել:
Այսօր՝ հուլիսի 15-ին՝ գիշերը ժամը 03:00-ի սահմաններում, «Էջմիածին» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին հայտնել են, որ Մանվել Փ.-ն հիվանդանոցում մահացել է: Դեպքի փաստով ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

20-летний парень умер в больнице после удара током при попытке достать мяч с крыши дома в Армении - Shamshyan.com 07/15/2024 13:28 | Чрезвычайное просшествие
Трагический инцидент произошел накануне, 14 июля, в Армавирской области Армении. Около 16:00 в вагаршапатский отдел полиции МВД Армении поступило сообщение из медцентра "Эчмиадзин", согласно которому к ним с диагнозом "поражение электрическим током" поступил гражданин. Об этом сообщает сайт Shamshyan.com.
В больнице врачи сообщили полицейским, что пациент не в состоянии давать разъяснений по поводу случившегося.
Сотрудники полиции на месте установили, что около 16:00 после купания в бассейне, расположенном во втором тупике улицы Маштоца в городе Вагаршапате, 20-летний житель Армавирской области Манвел П. поднялся на крышу дома за мячом, задел линию электропередачи и получил удар током.
Сегодня, 15 июля ночью около 03:00 из МЦ "Эчмиадзин" в полицию поступило сообщение о том, что Манвел П. скончался в больнице. По факту случившегося инициировано уголовное производство.